Twoja lista jest pusta. Dodaj produkty do obserwowanych klikając ikonę serca przy produkcie.
26-08-2022
Czas czytania: 6 minTrudno przecenić wagę dobrze skomponowanej pielęgnacji twarzy – czego innego niż cera mieszana wymagać może cera trądzikowa, wrażliwa, sucha lub dojrzała. Istnieje jednak pewien łączący je schemat – jest to proces solidnego, dogłębnego oczyszczania twarzy ze stosowną regularnością. Zatem jak zrobić oczyszczanie twarzy w domu? Czym się różni codzienne mycie od rzadszych zabiegów, które także warto wykonywać? Jakie narzędzia mogą nam się przydać?
Oczyszczanie twarzy w domu może stać się Twoim pielęgnacyjnym rytuałem, przyczyniającym się nie tylko do doskonałego wyglądu, lecz także do zdrowia Twojej cery. Nie wierzysz, że to aż tak istotne? Pomyśl o całym tym brudzie, który w ciągu dnia (a często nawet przez dłuższy czas) zbiera Twoja cera w swoich porach. Zanieczyszczenia miejskie, spaliny, smog – to wszystko elementy łatwo osiadające na skórze i sprawiające, że staje się ona zanieczyszczona, szara, zmęczona… Z ich powodu często rozwijają się także stany zapalne różnego typu. Jedynie dokładne, regularne oczyszczanie może być sposobem na zapobieganie takim konsekwencjom.
Mycie skóry nie musi wcale być żmudnym procesem przyprawiającym Cię o zgrzytanie zębami. Dzięki nowoczesnym urządzeniom, takim jak szczoteczka soniczna do twarzy ten proces może stać się Twoim ulubionym elementem pielęgnacji w ciągu dnia. Wykorzystaj pełnię jej potencjału, dobierając odpowiedni tryb pracy – zależnie od typu cery oraz jej bieżących potrzeb – a także końcówkę, która najlepiej sprawdzi się w danym przypadku.
Stosujesz na co dzień makijaż? Wybierasz kosmetyki klasyczne czy też naturalne, na przykład w wersjach mineralnych? Nie zawsze ma to znaczenie w kontekście oczyszczania skóry – czasami przewija się popularne sformułowanie, że pewne rodzaje wegańskich kosmetyków kolorowych są tak dobre dla skóry, że niemal można by je nazwać produktami pielęgnacyjnymi. Tymczasem… Niespodzianka! One także zawierają substancje, które mogą być komedogenne, czyli przyczyniać się do rozwoju stanów zapalnych i potocznie mówiąc „zapychać” pory. Właściwą czynnością na koniec dnia jest więc rozpoczęcie całego procesu oczyszczania od dogłębnego demakijażu, a następnie przejście do właściwego mycia twarzy.
Na zdrowie oraz wygląd skóry ma wpływ wiele różnych czynników – począwszy od genów, biorąc pod uwagę kwestie środowiskowe, tryb życia czy higienę, a skończywszy na zwyczajach pielęgnacyjnych, doborze kosmetyków bądź własnych małych rytuałach (ewentualnie także istotna może być troska pod okiem specjalisty, takiego jak dermatolog albo kosmetolog). Usuwanie makijażu należy rozpocząć od olejku lub płynu micelarnego, które pozwolą rozpuścić zewnętrzną warstwę produktów na skórze, a później warto zastosować piankę oczyszczającą i pomóc jej dotrzeć do głębszych warstw naskórka za pomocą szczoteczki sonicznej.
Jeśli szukasz sposobu na to, jak zmniejszyć produkcję sebum, regularne zabiegi, ich dokładność oraz dobrze dobrane kosmetyki mogą być kluczowe. Popularnym błędem jednak może być stosowanie zbyt mocnych formulacji – na przykład zawierających alkohol bądź mocne substancje aktywne z kwasami – za często i w zbyt dużym stężeniu, a także bez odpowiedniego procesu przyzwyczajania skóry.
Aby pomóc cerze w wyregulowaniu produkcji sebum, niezbędne jest kilka kroków. Po pierwsze – dokładne, solidne mycie. Na twarz pozbawioną makijażu nałóż kosmetyk myjący (delikatny żel lub piankę, które mają odpowiednie pH dla cery), uruchom szczoteczkę soniczną, a następnie przyłóż ją do twarzy. Dobrze ustawione ruchy pulsacyjne dogłębnie oczyszczą cerę, zapewniając świeży, rześki efekt. Cały proces trwa około minuty – należy przesuwać urządzenie w taki sposób, aby wypustki były w stanie dosięgnąć każdego fragmentu naskórka. Następnie lekko osusz skórę i przejdź do dalszych etapów pielęgnacji. Pozwolą Ci one poradzić sobie z problemem nadmiernej produkcji sebum.
Nadprodukcja sebum może nie tylko być nieprzyjemna i niekomfortowa, ale również powodować rozwój zaskórników czy wyprysków. Po umyciu buzi szczoteczką soniczną w trybie oczyszczającym wybierz lekki odświeżający tonik do twarzy. W ten sposób przygotujesz cerę do następnych etapów pielęgnacji. Następny krok to opcjonalne nałożenie serum, które zawiera składniki delikatnie ściągające. Sprawdzi się niacynamid, ale też ekstrakt z zielonej herbaty czy hydrolat z oczaru wirginijskiego, a także wiele innych. Później obowiązkowym etapem jest zastosowanie produktu nawilżającego, na przykład w postaci kremu. Unikaj błędnego koła, w jakie wpędzi Cię unikanie nawilżania i odżywiania cery tłustej – to sygnał dla skóry, aby produkować większe ilości ochronnego sebum.
Szczoteczka soniczna do twarzy to kosmetyk, dzięki któremu zobaczysz różnicę w stanie cery już po kilku dniach. Wystarczy minuta przy każdym oczyszczaniu – to przecież niezwykle krótko, a efekty mogą być prawdziwie spektakularne. Pamiętaj, że regularne oczyszczanie twarzy może działać antybakteryjnie, tryb masażu daje efekt wygładzenia i ujędrnienia, a pozbycie się zanieczyszczeń sprawia także, że substancje aktywne z kosmetyków, które nakładasz później, łatwiej się wchłaniają. Co za tym idzie – stają się bardziej skuteczne. Jeśli nie zadbasz o dokładne oczyszczenie skóry, nawet najlepszej jakości krem do twarzy czy serum nie pomogą, a ich potencjał w pewnej mierze się zmarnuje.
Jaki sposób na oczyszczanie twarzy jest tym najlepszym? Opcje są różne, ale połączenie naturalnych składników, substancji aktywnych oraz nowoczesnych narzędzi do mycia cery, takich jak szczoteczka do twarzy Garett Beauty Clean z sonicznym mechanizmem, to kompleksowe rozwiązanie gwarantujące doskonałe efekty. Pamiętaj o regularnym myciu samego narzędzia, aby uniknąć namnażania na nim bakterii i ciesz się dzięki niemu idealnie gładką cerą.
Masażery do twarzy – jak w prosty sposób samodzielnie zadbać o stan cery? Jędrna skóra twarzy i szyi to marzenie każdej kobiety. Niestety, nie każda z nas […]
Usuwanie zbędnego owłosienia to zabieg wykonywany regularnie przez większość ludzi, ale – wbrew pozorom – więcej problemów przysparza kobietom. Męskie golenie najczęściej ogranicza […]
Masz opuchnięte oczy? Z tym produktem pozbędziesz się obrzęków Worki pod oczami i obrzęki to defekty urodowe, które nie są Twoim sprzymierzeńcem. Wcale jednak nie musisz udawać, […]