Poradniki

Znajdziesz tutaj informacje o najnowszych trendach w świecie Smartwachy oraz tipy i wskazówki jak wybrać najlepszy smartwatch dla każdej aktywności. Zapraszamy!

Poradnik 11: Tracker GPS dla zwierząt, czyli nieszczęścia, których można uniknąć!

Tracker GPS dla zwierząt, czyli nieszczęścia, których można uniknąć!

Zwierzęta są z człowiekiem od zawsze. Potrafią być przyjaciółmi, pomocnikami w gospodarstwie domowym, a także są podstawą dochodu – w przypadku zwierząt hodowlanych. Czasami jednak dochodzi do sytuacji, gdy zwierzak zaginie. Powody mogą być różne: od kradzieży do nieoczekiwanego splotu wydarzeń. Co robi wówczas właściciel czworonoga? Przeczesuje okoliczny teren, wypytuje mieszkańców, czy nie widzieli zwierzaka, daje ogłoszenia… Pochłania to mnóstwo czasu, a także nerwów. Tymczasem zaginione zwierzę może być całkiem blisko. Może także pilnie potrzebować pomocy. Tracker z lokalizatorem GPS jest w takich sytuacjach prawdziwym wybawieniem!

Tracker GPS dla psa

Pies, który chodzi wyłącznie na smyczy, ma zbyt mało swobody. Takie psy na ogół tyją i często chorują. Dlatego, gdy ktoś dba o swego pupila, to zapewnia mu odpowiednią dawkę ruchu w miejscach, które się do tego nadają. Czasami jednak może się zdarzyć, że coś nagle przyciągnie uwagę psa i rozochocony zwierzak pogna przed siebie. O nieszczęśliwy wypadek wówczas nietrudno. Tracker GPS to nie tylko lokalizator. To także komunikator, za pomocą którego właściciel może przywołać psa do porządku. Gdy pies usłyszy tuż przy uchu stanowczą komendę, bardzo często posłusznie zawróci.

Tracker GPS dla kota

Właściciele kotów doskonale wiedzą, że koty dzielą się na wychodzące i niewychodzące. Zaginąć mogą jedne, jak i drugie. Kot wychodzący zna doskonale drogę do domu, jednak jego życie obfituje w częste przygody, które potrafią kończyć się nieprzyjemnie, a nawet tragicznie. Często jednak zdarza się, że po karkołomnym zdarzeniu (np. potrąceniu przez samochód) kota można odratować, pod warunkiem, że zostanie szybko odnaleziony. Z kolei koty niewychodzące potrafią paść ofiarą własnej ciekawości i wymknąć się przez uchylone drzwi. Taki kot NIE ZNA drogi do domu i nieodnaleziony – gubi się bezpowrotnie.

Tracker GPS dla koni i zwierząt hodowlanych

Najczęstszymi zagrożeniami są ucieczki spłoszonych zwierząt z pastwiska oraz kradzieże cennych okazów hodowlanych. Przed kłusownikiem lub drapieżnikiem tracker GPS raczej stworzenia nie ocali, ale może przyczynić się do wykrycia sprawcy. Również zwierzęta wożone na wystawy oraz targi narażone są na stresujące sytuacje, które mogą spowodować spłoszenie i ucieczkę.

Jakie możliwości daje tracker GPS dla zwierząt?

Przede wszystkim BŁYSKAWICZNE odnalezienie czworonoga, co jest niezwykle istotne, gdy stworzenie będzie potrzebować pomocy. Tracker posiada także funkcję GEO ogrodzenie, która zaalarmuje właściciela już w chwili, gdy zwierzę się oddali. Jest także pomocny w nawiązaniu łączności, gdy zwierzaka ktoś odnajdzie i zechce skontaktować się z właścicielem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium