Blog

Znajdziesz tutaj informacje o najnowszych trendach w świecie Smartwachy oraz tipy i wskazówki jak wybrać najlepszy smartwatch dla każdej aktywności. Zapraszamy!

Smartwatche dla dzieci: jak wydłużyć pracę baterii?

Smartwatche dla dzieci: jak wydłużyć pracę baterii?

Problem szybkiego rozładowywania się baterii w zdecydowanej większości przypadków podyktowany jest nieprawidłowym użytkowaniem. Nikt bowiem celowo nie produkuje słabych baterii, bo nie leży to w interesie żadnego, szanującego się producenta. Nawet jeśli faktycznie zdarzy się defekt techniczny, to i tak będzie to wyjątek potwierdzający regułę: o baterie należy odpowiednio zadbać, by pracowały jak najbardziej efektywnie. Jeżeli chodzi o smartwatch dziecięcy, to tutaj przede wszystkim dopilnować tego muszą rodzice.

Ile powinno trwać prawidłowe ładowanie?

Proste pytanie, prosta odpowiedź: dwie godziny. Oczywiście dwie godziny ciągłego ładowania, a nie rozłożonego na raty po kilkanaście minut w ciągu całego dnia. Każdy smartwatch dla dzieci marki Garett wyposażony jest w oryginalną ładowarkę. Jeżeli z jakichś przyczyn zachodzi konieczność dokupienia nowej, to należy pamiętać, że musi być to ładowarka o maksymalnym natężeniu 1 A.

Nowa bateria nie będzie od razu działać w pełni efektywnie!

Często zgłaszany jest taki problem: „Dopiero co kupiłem zegarek GPS dla dziecka, a już bateria siada!”. Nie. Wcale nie „siada” :) Nowa bateria potrzebuje zazwyczaj dwóch, albo nawet trzech pełnych ładowań, by osiągnąć optymalną pojemność. Są to względy technologiczne, których nie przeskoczymy. Ale na całym świecie wciąż trwają prace nad doskonaleniem baterii :)

Rozsądnie wybierajmy tryby pracy!

Każdy zegarek smartwatch dla dzieci posiada dedykowaną aplikację na telefon rodzica, służącą m.in. do ustawienia trybu pracy zegarka. Tryb ŚLEDŹ powinien być wybierany tylko w szczególnych sytuacjach, ponieważ zużywa najwięcej energii. Zalecany jest na co dzień tryb NORMALNY. Gdy natomiast chcemy jeszcze bardziej wydłużyć czas pracy baterii, wówczas możemy ustawić tryb OSZCZĘDZANIE ENERGII. Szczegółowe informacje o trybach pracy znajdują się pod adresem: https://garett.com.pl/pl/i/Jak-wydluzyc-prace-baterii-zegarka-dzieciecego/148

Co jeszcze wydłuży czas pracy baterii?

Zegarek z telefonem dla dziecka może być pokusą, by się pochwalić rówieśnikom możliwością wykonywania rozmów. Ale należy pamiętać, że im więcej rozmów, tym większe obciążenie baterii. Warto więc uświadamiać dziecko, że należy energię oszczędzać, by nie zabrakło jej, gdy będzie naprawdę potrzebna. W nocy zegarek powinien być wyłączony, jeśli nie jest w żaden sposób używany. Jeżeli natomiast urządzenie leży przez dłuższy okres bezczynnie, to przynajmniej raz w miesiącu bateria powinna otrzymać pełne ładowanie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium