Blog

Znajdziesz tutaj m.in. informacje o najnowszych modelach smartwatchy, porady, jakie urządzenie Beauty Tech dobrać do swojej cery czy wskazówki, jak wybrać prezent idealny. Zapraszamy do lektury!

1 pixel

Jak działa monitor snu w zegarku sportowym?

Jak włączyć monitor snu w smartwatchu? Zadbaj o dobry sen ze smartwatchem sportowym damskim.

Sen jest podstawową potrzebą każdego organizmu i zmienia się wraz z wiekiem oraz indywidualnymi potrzebami. Na jego jakość wpływa wiele czynników, takich jak warunki do odpoczynku, regularność czy liczba przespanych godzin. Dorośli sypiają średnio po ok. 7 godzin w ciągu doby. Warto wspomnieć, że niemowlęta i nastolatki potrzebują więcej snu. Niestety dorośli żyjący w ciągłym biegu mogą mieć z nim trudności. Z tego powodu przydatny okazuje się monitor snu, który pozwala zadbać przede wszystkim o jego jakość.

Dlaczego warto się wysypiać? Sen sprawia, że nie tylko regenerujesz swój organizm, lecz także zyskujesz dobry humor, możesz się skupić na swoich zadaniach. Ponadto wzmacniasz układ odpornościowy, a to z kolei powoduje zmniejszenie ryzyka powstawania wielu chorób.

Zastanawiasz się, jak zadbać o dobry sen? Oto nasze praktyczne i sprawdzone porady:

  • Zadbaj o rytm dnia — postaraj się wstawać i kłaść spać o stałych porach. Kiedy już się położysz, unikaj sztucznego światła. Wyłącz telewizor i komputer, a także odłóż na bok telefon. Warto też dodać, że łóżko powinno kojarzyć się z odpoczynkiem, zatem unikaj w nim jedzenia posiłków.
  • Unikaj obfitych posiłków i picia przed snem. Alkohol lub inne używki również nie wchodzą w grę. Ostatni posiłek zjedz 2-3 godziny przed pójściem spać.
  • Stwórz odpowiednie warunki do snu. Mowa tu o wygodnym łóżku, odpowiedniej temperaturze oraz przewietrzonym pomieszczeniu. Pomyśl również o relaksie, poczytaj książkę albo pomedytuj.
  • Zadbaj o dobrze zbilansowaną i dostosowaną do Twoich potrzeb dietę. Właściwy sposób odżywiania ułatwi Ci zasypianie oraz poprawi jakość snu.
  • Pamiętaj o aktywności fizycznej. Regularne ćwiczenia, a nawet same spacery pomogą Ci wyciszyć organizm i zachować harmonię między codziennym funkcjonowaniem a odpoczynkiem. Poza tym ruch niweluje stres oraz jego niepożądane skutki. Wystarczy 30-60 minut szybkiego marszu dziennie, pływania, jazdy na rowerze bądź wspomnianych spacerów. Tryby sportowe dostępne w smartwatchach sportowych męskich i damskich, pomogą osiągnąć Ci wyznaczony cel.

Oprócz zastosowania się do wymienionych wyżej porad na wysypianie się, zwróć też uwagę na sam proces snu. Oczywiście trudno mu się przyjrzeć bez odpowiednich narzędzi, dlatego rozważ zakup specjalistycznego zegarka. Mowa tu o smartwatchu Garett Action. Jak włączyć monitor snu w smartwatchu? Sparuj urządzenie z aplikacją, korzystając z ustawień w menu aplikacji i zegarka. Przy każdym włączeniu smartwatcha i aplikacji dane automatycznie synchronizują się, zatem inteligentny zegarek będzie pełnił funkcję Twojego osobistego asystenta. Nie musisz uruchamiać specjalnej funkcji, aby Twój sportowy zegarek monitorował sen. Sam wykryje spokojne tętno i zarejestruje, że właśnie śpisz.

Jak działa monitor snu w zegarku sportowym Garett Action

Dzisiejsze technologie umożliwiają monitorowanie snu za pomocą smartwatcha. Odpowiedzialne są za to dwie funkcje – akcelerometr i pulsometr. Pierwsza z nich bada ruch – w trakcie snu jest go mniej, sam sen zaś dzieli się na dwie fazy: głęboką oraz płytką. Sen głęboki wyróżnia się brakiem ruchu, a płytki – zwiększoną jego częstotliwością, której towarzyszy szybsze tętno (ten pomiar określa z kolei pulsometr). Na podstawie zdobytych danych urządzenie tworzy szacunkowe informacje dotyczące snu, czyli określa jego czas, długość faz i moment przebudzenia.

Wspomniany wcześniej Garett Action pokaże Ci szczegółowy raport snu oraz zalecenia. Dzięki opatentowanym rozwiązaniom dowiesz się, czy nie śpisz zbyt krótko. Jak włączyć monitor snu w smartwatchu? Sparuj urządzenie z aplikacją, korzystając z ustawień w menu aplikacji i zegarka. Przy każdym włączeniu smartwatcha i aplikacji dane automatycznie synchronizują się, zatem inteligentny zegarek będzie pełnił funkcję Twojego osobistego asystenta.

Monitorowanie snu pozwoli Ci zadbać o jego jakość, podejmując właściwe kroki. Jeśli regeneracja bywa zaburzona, zastanów się, czy przestrzegasz wspomnianych porad na dobry sen. Pomocne w tym z pewnością będą pozostałe funkcje w zegarku smartwatchu sportowym.

Smartwatch — Twój przewodnik w zdrowym stylu życia. Poznaj inne funkcje

Jaki sportowy smartwatch wybrać? Zegarek Garett Action to nie tylko monitor snu, lecz także wiele innych możliwości, które pomogą Ci w codziennym funkcjonowaniu i prowadzeniu zdrowego stylu życia. Na analizę aktywności, takiej jak chodzenie, bieganie bądź jazda na rowerze, pozwoli Ci odpowiednie dopasowanie trybu sportowego. W ten sposób uzyskasz dane dotyczące przebytego dystansu, czasu ćwiczeń i spalonych kalorii. Ponadto możliwość zsynchronizowania zegarka z aplikacją ułatwi Ci kontrolę tych parametrów.

Smartwatch sportowy Garett Action ma wbudowany pulsometr i ciśnieniomierz, dzięki czemu regularnie możesz sprawdzać tętno i ciśnienie. Oprócz tego urządzenie wyposażono także w pulsoksymetr, który bada poziom natlenienia krwi tętniczej. Monitorowanie tych parametrów jest przydatne w każdym wieku, gdyż może pomóc w diagnostyce chorób oraz działaniach profilaktycznych. Do tego zegarek wesprze Cię w dbaniu o odpowiednie nawodnienie. Medycy zalecają picie minimum 2 litrów wody dziennie, ale to nie zawsze takie proste. Garett Action w ciągu dnia będzie wysyłał Ci powiadomienia przypominające o konieczności nawodnienia organizmu.

Oprócz licznych funkcji Garett Action wyróżnia się ponadczasowym designem. Z tego powodu można go nosić jako smartwatch damski sportowy lub męski. Zegarek ma odpinaną opaskę, a jej kolorystykę możesz dowolnie zmieniać, dzięki czemu w prosty sposób uzupełnisz każdą stylizację – zarówno sportową, jak i casualową. Model ten wykonano z lekkiego, elastycznego tworzywa, które bez trudu dopasowuje się do kształtu ręki, co zapewni Ci pełną wygodę podczas noszenia. Urządzenie sprawi też, że zaczniesz się dobrze wysypiać, co korzystnie wpłynie na Twoje zdrowie i samopoczucie.

Jeśli szukasz smartwatcha sportowego dla dzieci, zapoznaj się z szeroką ofertą Garett. Zegarek z kartą SIM dla dzieci, to idealne rozwiązanie. Z pewnością znajdziesz coś dla swojego malucha.

1 pixel do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium