Blog

Znajdziesz tutaj m.in. informacje o najnowszych modelach smartwatchy, porady, jakie urządzenie Beauty Tech dobrać do swojej cery czy wskazówki, jak wybrać prezent idealny. Zapraszamy do lektury!

1 pixel

Zadbaj o formę ze smartwatchem sportowym

Prowadzisz aktywny tryb życia i zastanawiasz się nad zainwestowaniem w urządzenie, które ułatwi Ci codzienne ćwiczenia? W takim razie doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie niewątpliwie okaże się smartwatch sportowy. Dzięki takiemu wyposażeniu, dbanie o regularny ruch nie przysporzy Ci żadnych kłopotów. Nie musisz już pamiętać o treningu ani zastanawiać się nad tym, czy był on wystarczająco efektywny – ten smartwatch zrobi to za Ciebie.

  1. Smartwatch sportowy – nowoczesne rozwiązanie dla aktywnych.
  2. Powiadomienia, sterowanie muzyką w telefonie. Poznaj jeszcze więcej zalet smartwatcha Garett.
  3. Tryby sportowe w smartwatchu, dopasowane do twoich aktywności.

1. Smartwatch sportowy – nowoczesne rozwiązanie dla aktywnych

Inteligentny zegarek działa w bardzo podobny sposób jak Twój personalny trener. Przede wszystkim monitoruje poziom aktywności fizycznej nie tylko podczas gimnastyki, lecz także przez cały dzień – niezależnie od tego, czy właśnie chodzisz, siedzisz, czy śpisz. Ponadto przypomina powiadomieniami o sesjach treningowych i nieustannie nadzoruje takie parametry jak liczba kroków, spalone kalorie oraz stan zdrowia, co pomaga utrzymać formę i dobre samopoczucie.

Taki funkcjonalny zegarek będzie niezwykle użytecznym sprzętem nie tylko dla profesjonalnych sportowców. Przyda się również osobom, które nie ćwiczą na co dzień, ale pragną prowadzić bardziej świadomy i zbilansowany tryb życia. Ten sprzęt dostarcza informacje o poziomie aktywności oraz o tym, jak zachowuje się ciało w różnych sytuacjach. Dysponując taką wiedzą, we właściwy sposób dobierzesz rodzaj ćwiczeń odpowiedni do Twoich preferencji i umiejętności.

Dodatkowa zaleta tego zegarka sportowego to szeroka gama przydatnych opcji i niezbędnych aplikacji. Oprócz monitorowania aktywności w trakcie treningu ułatwią Ci one wiele codziennych czynności. Takie wyposażenie bywa tak praktyczne, że jest w stanie zastąpić telefon, a nawet zaoferuje Ci więcej użytecznych funkcji, których nie znajdziesz w żadnym innym urządzeniu. 

Jednak to nie są wszystkie dogodności, jakie zapewnia ten sprzęt. Poznaj pozostałe możliwości inteligentnego smartwatcha sportowego Garett Sport Activity.

2. Powiadomienia, sterowanie muzyką w telefonie. Poznaj jeszcze więcej zalet smartwatcha Garett

Noszenie ze sobą telefonu nie zawsze jest wygodne. Gdy ćwiczysz, biegasz lub udajesz się na spacer bez torebki czy plecaka, smartfon okazuje się problematyczny – często nie mieści się w kieszeniach, a trzymanie go w ręce w trakcie treningu na pewno nie będzie dla Ciebie komfortowe. Dlatego też idealne wyjście w tej sytuacji stanowi smartwatch sportowy. Niezależnie od okoliczności, zawsze możesz go mieć ze sobą.

Co ważne, mniejszy, bardziej poręczny sprzęt nie oznacza, że musisz zrezygnować ze wszystkich opcji telefonu komórkowego. Inteligentny zegarek to przedłużenie Twojego smartfona. Za jego pomocą odbierzesz powiadomienia z mediów społecznościowych – Facebooka, Messengera czy Twittera. Dostaniesz również informację o każdej próbie połączenia i otrzymanej wiadomości. Dodatkowo zegarek przypomni Ci o zaplanowanym treningu, wysyłając motywujące upomnienie.

Jeżeli nie wyobrażasz sobie treningu bez dobrego podkładu muzycznego, smartwatch Garett Sport Activity z pewnością przypadnie Ci do gustu. Oferuje on bowiem pewną ogromnie przydatną opcję – sterowanie muzyką w telefonie. Oznacza to, że bez wyciągania smartfona zmienisz piosenkę lub wyregulujesz jej głośność.

Ponadto produkt ma wbudowany mikrofon i głośnik, dzięki czemu pozwoli Ci on na rozmowy głosowe. Używając specjalnej aplikacji, skontaktujesz się z bliskimi za pośrednictwem technologii Bluetooth – nie musisz w tym celu przerywać ćwiczeń, by poszukać telefonu.

Kolejna przydatna funkcja, która z pewnością okaże się użyteczna podczas sesji treningowej, to zdalny aparat. Kiedy zechcesz uwiecznić siebie podczas wykonywania trudnych ćwiczeń sportowych lub zachwyci Cię widok na trasie w trakcie joggingu, selfie może nie wystarczyć. Za pomocą smartwatcha zrobisz zdjęcie zdalnie – wystarczy ustawić telefon w odpowiedniej pozycji i zwolnić migawkę zegarkiem.

Do kluczowych walorów tego zegarka należy to, że oprócz poziomu aktywności fizycznej monitoruje on również Twój stan zdrowia. Robi to przy użyciu takich funkcji jak pulsoksymetr, ciśnieniomierz czy pulsometr. Pomiary tętna, ciśnienia oraz natlenienia krwi pomogą Ci w nadzorowaniu swojej kondycji. Dzięki nim upewnisz się też, że przeprowadzasz trening w sposób efektywny i bezpieczny – dostaniesz ostrzeżenie, zanim doznasz przetrenowania.

Przydatną opcją jest też monitor snu – pozwoli Ci on skontrolować jakość nocnego odpoczynku, co szczególnie się liczy w przypadku sportowców. Wbudowany w urządzenie czujnik sprawdzi w nocy Twój puls oraz aktywność. Po obudzeniu otrzymasz raport, na podstawie którego przeanalizujesz, czy Twój sen był regenerujący.

3. Tryby sportowe w smartwatchu, dopasowane do twoich aktywności

Poszczególne rodzaje sportu angażują różne partie ciała i przyczyniają się do spalania odmiennej ilości kalorii. Wie o tym także Twój inteligentny smartwatch, dlatego w jego menu znajdziesz rozmaite tryby sportowe. Jesteś zapalonym biegaczem? Uwielbiasz jeździć na łyżwach lub nartach? A może preferujesz jogę? Twój zegarek zmierzy Twoją aktywność podczas uprawiania każdej z tych dyscyplin.

Używanie odpowiednich trybów sportowych ma swoje niepodważalne zalety. Przede wszystkim, kiedy we właściwy sposób dopasujesz ustawienia urządzenia do swoich preferencji i wymagań, osiągniesz bardzo dokładne pomiary. Dotyczy to m.in. kwestii spalonych kalorii czy tętna. W efekcie Twoja kontrola nad intensywnością wysiłku będzie jeszcze bardziej skuteczna, a Twój trening nie okaże się ani zbyt ciężki, ani zbyt lekki.

Jednak tryby sportowe nie pomogą Ci wyłącznie w nadzorowaniu Twojej kondycji podczas ćwiczeń – w końcu wykonujesz wiele ruchów również wtedy, gdy nie trenujesz. Dlatego zegarek precyzyjnie zmierzy Twoje funkcje życiowe, przebyty dystans oraz liczbę spalonych kalorii np. podczas marszu lub odpoczynku. Przydatną opcją jest w tym przypadku krokomierz. Dzięki niemu smartwatch weźmie pod uwagę każdy Twój ruch i według tego zmierzy poziom Twojej dziennej aktywności.

1 pixel do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium