Blog

Znajdziesz tutaj m.in. informacje o najnowszych modelach smartwatchy, porady, jakie urządzenie Beauty Tech dobrać do swojej cery czy wskazówki, jak wybrać prezent idealny. Zapraszamy do lektury!

Smartwatch – funkcje sportowe: JAK TO DZIAŁA?

Smartwatch – funkcje sportowe: JAK TO DZIAŁA?

Smartwatch sportowy nazywany jest często „osobistym trenerem”. Być może pomyślisz, że to tylko poetycka przenośnia… zastanówmy się jednak: jaka jest rola trenera? Trener przede wszystkim motywuje zawodnika do ćwiczeń, bo bez motywacji trudno cokolwiek osiągnąć. Trener dba o bezpieczeństwo zawodnika, aby trening nie przeciążył zbytnio organizmu. Trener kontroluje intensywność ćwiczeń, aby przynosiły one wymierne efekty. A na dokładkę trener koordynuje przebieg ćwiczeń, służąc cennymi informacjami. Czy funkcje sportowe smartwatcha spełnią taką rolę? Sprawdźmy.

Po pierwsze: motywacja!

Funkcja MONITOR BRAKU AKTYWNOŚCI ma za zadanie poinformować Cię alarmem, że upłynęło już zbyt dużo czasu od ostatniego treningu i należy coś z tym zrobić. Naturalnie możesz nie usłuchać i powiedzieć, że Ci się nie chce… Spróbuj tak jednak odpowiedzieć prawdziwemu trenerowi, to od razu się z Tobą pożegna. Smartwatch natomiast cierpliwie przypomni Ci drugi i trzeci raz…

Po drugie: bezpieczeństwo!

Funkcje sportowe, takie jak PULSOMETR, CIŚNIENIOMIERZ i PULSOKSYMETR – mają za zadanie kontrolować Twoje tętno, ciśnienie oraz natlenienie krwi, aby nie przekroczyć bezpiecznego pułapu. Informacji dostarcza na bieżąco czujnik nadgarstkowy. Dzięki temu dostajesz ostrzeżenie w porę, zanim organizm zacznie odczuwać skutki przetrenowania.

Po trzecie: efektywność!

Inaczej wysiłek rozkłada się podczas biegania, inaczej podczas jazdy rowerem, a jeszcze inaczej podczas pływania. Funkcja TRYBY SPORTOWE umożliwia ustawienie wskazań smartwatcha na konkretną dyscyplinę, by jeszcze skuteczniej kontrolować intensywność wysiłku. Do Twojej dyspozycji jest także KROKOMIERZ, który zmierzy przebyty dystans, a także przeliczy go na spalone kalorie.

Po czwarte: pełna kontrola ćwiczeń w terenie!

Miłośnicy biegów przełajowych, kolarstwa górskiego, a także górskich wędrówek, powinni na bieżąco mieć dostęp do takich informacji, jak: temperatura i ciśnienie powietrza, prognoza pogody oraz wskazówki do orientacji w terenie. W górach warto też wiedzieć, na jakiej wysokości n.p.m. się znajdujemy. I tutaj z pomocą przychodzą następujące funkcje: TERMOMETR, BAROMETR, INFORMACJE POGODOWE, KOMPAS, LOKALIZATOR GPS i WYSOKOŚCIOMIERZ. Teraz już chyba nie masz najmniejszych wątpliwości, że funkcje smartwatcha sportowego mogą naprawdę zastąpić osobistego trenera, i że nie jest to żadna przenośnia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium