Blog

Znajdziesz tutaj m.in. informacje o najnowszych modelach smartwatchy, porady, jakie urządzenie Beauty Tech dobrać do swojej cery czy wskazówki, jak wybrać prezent idealny. Zapraszamy do lektury!

1 pixel

Smartwatch z GPS. Zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka.

Gdy dziecko idzie do szkoły i spędza poza domem wiele godzin, jako rodzic możesz odczuwać strach i niepokój. Aby zwiększyć poczucie komfortu, warto skorzystać z dobrodziejstw nowoczesnych technologii. Jednym z praktycznych rozwiązań, które pomogą Ci zachować spokój i zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych, jest zegarek z GPS dla dziecka. Dowiedz się, co możesz dzięki niemu zyskać, i wybierz model, który spełni oczekiwania Twoje i Twojej pociechy.

Przeczytaj, aby dowiedzieć się:

  1. Smartwatch z GPS — jak działa? Co możesz zyskać dzięki niemu?
  2. Monitor snu w smartwatchu?- Dowiedz się ile godzin przesypia Twoje dziecko
  3. Wbudowany aparat w smartwatchu— frajda dla najmłodszych

1. Smartwatch z GPS — jak działa? Co możesz zyskać dzięki niemu?

Dziecięcy smartwatch z GPS łączy się z satelitą poprzez sygnał radiowy. Sygnał ten jest nadawany na określonych częstotliwościach, a gadżet z wbudowanym systemem GPS je wychwytuje. Odbiór sygnału z minimum trzech satelitów pozwala określić, w którym dokładnie miejscu znajduje się użytkownik zegarka — w tym przypadku Twój syn lub córka.

Zegarek z GPS dla dziecka okazuje się bardzo przydatny w codziennym funkcjonowaniu, szczególnie wtedy, kiedy pociecha przebywa poza Twoim polem zasięgu. W przypadku smartwatchy dla dzieci główną rolę odgrywają te funkcje, które zapewniają im bezpieczeństwo. Jedną z nich jest śledzenie lokalizacji dziecka w specjalnej aplikacji. Wystarczy, że ją zainstalujesz i sparujesz z urządzeniem.

Położenie geograficzne dziecka sprawdzisz z dokładnością co do kilku sekund, więc jest to skuteczny rodzaj monitorowania w czasie rzeczywistym. Smartwatch z GPS daje też wiele innych korzyści, np. możliwość śledzenia położenia urządzenia oraz odnalezienia smartfona, jeśli został zgubiony (a to, jak powszechnie wiadomo, nierzadko się zdarza). Za funkcję „Szukanie zegarka” odpowiada moduł LBS. Wiedząc, gdzie jest smartwatch, poznasz lokalizację dziecka i w razie potencjalnego zagrożenia będziesz w stanie odpowiednio zareagować, by mu pomóc. Przykład omawianego typu zegarka stanowi Smartwatch Garett Kids Sun Pro 4G. Oprócz systemu GPS ma on również inne funkcje, na które warto zwrócić uwagę. Jedną z nich jest monitor snu w zegarku.

2.Monitor snu w smartwatchu z GPSem?- Dowiedz się ile godzin przesypia Twoje dziecko

Dzieci i nastolatki powinny spać od 8,5 do 9 godzin dziennie. Jest to szczególnie ważne dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Sen pomaga regulować metabolizm, wycisza emocje, a także pozwala odreagować nieprzyjemne zdarzenia z życia codziennego – to również jest bardzo ważne. Wyspane dziecko będzie mogło skoncentrować się na nauce i zapamiętać przyswajane informacje. Zupełnie odwrotnie może być w przypadku malucha, który ma niedobory snu. Jak w prosty sposób kontrolować sen dziecka? Tu niezwykle przydatnym rozwiązaniem okazuje się wspomniany już inteligentny zegarek.

Smartwatch dziecięcy Garett Kids Sun Pro 4G — oprócz GPS — wyposażono w funkcję monitora snu. Odpowiada za nią wbudowany akcelerometr i pulsometr. Akcelerometr śledzi ruch w trakcie regeneracji. W głębokiej fazie snu nie ma ruchu. Jego zwiększona częstotliwość jest dopiero zauważalna w fazie płytkiej, której towarzyszy szybsze tętno – ten pomiar z kolei określa pulsometr. Na podstawie tych informacji smartwatch tworzy szacunkowy raport dotyczący snu, określając jego całkowitą długość oraz momenty przebudzania się. Jego wnikliwa analiza pozwala poznać jakość odpoczynku i podjąć właściwe kroki, jeśli nie jest on zadowalający.

Inteligentny zegarek usprawni codzienne funkcjonowanie dziecka i aktywności takie jak spacery, bieganie, a nawet planowanie całego tygodnia. Jednak monitor snu odgrywa szczególnie ważną rolę, ponieważ pomaga zadbać o polepszenie jakości odpoczynku dziecka. W okresie dorastania wysypianie się ma bowiem istotny wpływ na rozwój i ukształtowanie psychofizyczne.

Opisywany zegarek smartwatch dla dzieci wyróżnia mnogość zaawansowanych technologicznie funkcji, zapewniających Tobie — jako rodzicowi — zdalną opiekę nad pociechą. Nie zapominaj jednak, że urządzenie powinno sprawiać radość dziecku z jego użytkowania. Zwróć uwagę m.in. na dostępny we wspomnianym modelu aparat.

3.Wbudowany aparat w smartwatchu — frajda dla najmłodszych

Dotychczas wiele urządzeń miało funkcję włączania aparatu w telefonie, a prezentowany model ma wbudowaną optykę. Smartwatch z wbudowanym aparatem pozwoli maluchowi uchwycić warte zapamiętania momenty, podczas wycieczki szkolnej, zawodów sportowych lub spotkania z rodziną i przyjaciółmi. Co więcej, aparat w smartwatchu umożliwi nie tylko robienie zdjęć, lecz także prowadzenie rozmów wideo. Dzięki zainstalowanej z przodu urządzenia kamerze z łatwością zobaczycie swoje twarze, kiedy tylko będziecie tego potrzebować. Ta funkcja sprawdzi się szczególnie podczas rozłąki w trakcie Twojego wyjazdu służbowego bądź wspomnianej wycieczki szkolnej pociechy. Wysoka jakość dźwięku i obrazu pozwolą Ci także zwrócić uwagę na otoczenie, w którym przebywa dziecko. Jest to ważne z poziomu jego bezpieczeństwa. Gdy zauważysz coś niepokojącego, szybko podejmiesz stosowne kroki.

Oczywiście nie należy zapominać, że funkcja robienia zdjęć sprawi wiele frajdy każdemu maluchowi. Zegarek z aparatem może zastąpić zabawę telefonem, więc sprawdzi się dla dzieci, które sporo czasu poświęcają na użytkowanie smartfona. Stanowi on równie praktyczną, ale i zdrowszą alternatywę. Ponadto omawiany model to smartwatch dla dzieci na kartę sim, który umożliwia dostęp do sieci komórkowej, poprzez którą zegarek nawiązuje i odbiera połączenia oraz wiadomości. Dzięki temu możecie być ze sobą w stałym kontakcie.

Liczne zalety zegarka Garett Kids Sun Pro 4G potwierdzają, że smartwatch ten zapewni zarówno bezpieczeństwo dziecka, jak i rozrywkę. Omawiany model jest bardzo lekki, więc pociecha będzie mogła bez problemu nosić go na ręce nie tylko w ciągu dnia, lecz także w nocy. Przemyślana konstrukcja i zgodny z aktualnymi trendami design zachwycą każde dziecko. Oprócz tego odpowiednio zaprojektowany pasek uchroni przed zsunięciem z nadgarstka, dlatego nie musisz obawiać się, że maluch zgubi inteligentny zegarek podczas zabawy albo aktywności fizycznej.

1 pixel do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium