Poradniki

Znajdziesz tutaj informacje o najnowszych trendach w świecie Smartwachy oraz tipy i wskazówki jak wybrać najlepszy smartwatch dla każdej aktywności. Zapraszamy!

Poradnik 23: Smartwatch dziecięcy czy smartwatch młodzieżowy?

Poradnik 23: Smartwatch dziecięcy czy smartwatch młodzieżowy?

Smartwatch dziecięcy czy smartwatch młodzieżowy?

Zastanawiasz się, czy Twoje dziecko to jeszcze dziecko, czy może już młodzież? I jaki wobec tego zakupić smartwatch? Czy jeszcze taki typowo dziecięcy, czy może już raczej model dedykowany nastolatkom? Poniżej przedstawiamy najważniejsze różnice na przykładzie dwóch reprezentatywnych serii, czyli Garett KIDS oraz Garett seria G (ze slotem na kartę SIM, a więc z wyłączeniem modeli G10 oraz G32).

Dizajn dziecięcy vs dizajn młodzieżowy

Seria Garett KIDS urzeka ciepłymi, pastelowymi kolorami, a na wyświetlaczach pojawiają się bajkowe postacie. Te modele są niezwykle przyjazne dla maluchów. Ale współczesne dzieci dość szybko wyrastają ze świata bajek i warto mieć to na względzie. Niekiedy już dla 10-latka taki wygląd smartwatcha może okazać się zbyt dziecinny. Młodzieżowy dizajn podąża natomiast w kierunku trendów sportowych i futurystycznych. Świetnie ilustruje to model Garett G11 w różnych wersjach kolorystycznych – idealny dla nastolatków płci obojga.

Troska o bezpieczeństwo vs „smycz”

Smartwatch dziecięcy z prawdziwego zdarzenia powinien być wyposażony w funkcje ułatwiające rodzicom sprawowanie opieki. Garett KIDS posiada: lokalizator GPS, zdalny podsłuch, przycisk SOS, alarm zgubienia (dla rodzica), GEO ogrodzenie etc. I oczywiście jest także samodzielnym telefonem. Ale nastolatkowie mogą mieć na ten temat nieco inne poglądy i funkcje opiekuńcze w smartwatchu potraktują raczej jako ograniczającą ich „smycz”. Dlatego też seria G nie posiada już funkcji opiekuńczych, ma za to rozbudowane funkcje użytkowe i sportowe. Część modeli tej serii ma jednak wbudowany slot na kartę SIM, co usprawnia łączność dziecka z rodzicem.

Współpraca ze smartfonem

Zarówno seria Garett KIDS, jak też modele z linii Garett G współpracują ze smartfonami. Umożliwia to specjalna, darmowa aplikacja. Z poziomu smartfona można między innymi dokonywać wszelkich konfiguracji smartwatcha. W przypadku smartwatcha dziecięcego będzie to oczywiście współpraca pomiędzy zegarkiem dziecka a smartfonem rodzica. W przypadku smartwatcha młodzieżowego będzie to już współpraca pomiędzy zegarkiem a telefonem tego samego użytkownika. W jednym i drugim przypadku, takie sprzężenie dwóch urządzeń daje mnóstwo praktycznych możliwości!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium