Blog

Znajdziesz tutaj m.in. informacje o najnowszych modelach smartwatchy, porady, jakie urządzenie Beauty Tech dobrać do swojej cery czy wskazówki, jak wybrać prezent idealny. Zapraszamy do lektury!

1 pixel

Pistolet do masażu dla sportowców. Kiedy i jak używać?

Sukces sportowca uzależniony jest od wielu czynników. Jeśli zależy Ci na osiąganiu świetnych wyników w danej dyscyplinie, na pewno wiesz, jak ważne są częste treningi, zbilansowana dieta, regularny sen oraz odpoczynek. Jednak to nie wszystko – po ćwiczeniach musisz również poświęcić czas na regenerację mięśni. W tej sytuacji bardzo przydatne okaże się nowoczesne urządzenie marki Garett – pistolet do masażu. Jak używać takiego sprzętu i jakie efekty może on przynieść?

  1. Czym jest pistolet do masażu?
  2. Pistolet masujący – jakie efekty daje?
  3. Kiedy i jak korzystać z pistoletu do masażu mięśni?

1. Przyczyny powstawania przebarwień skórnych.

Na samym początku warto wspomnieć kilka słów o tym, czym właściwie jest pistolet wibracyjny do masażu. Służy on do rozluźniania mięśni, jednak oprócz tego przynosi wiele innych korzyści dla całego organizmu. Składa się z wygodnej rączki, która swoim kształtem przypomina właśnie wspomniany wcześniej pistolet – dzięki temu z łatwością dotrzesz nawet do trudno dostępnych części ciała.

Na końcu rączki umieszczono specjalną głowicę masującą – to właśnie ten element przykładasz do skóry podczas zabiegu. W zestawie znajdziesz końcówki o rozmaitych kształtach – wymienisz je w każdej chwili. Elektryczny masaż z wykorzystaniem sprzętu o różnej budowie przyniesie odmienne efekty oraz umożliwi Ci rozluźnienie wielu partii mięśni – od czworogłowych, aż po bicepsy.

Dzięki takiemu urządzeniu samodzielnie wykonasz przyjemny masaż wibracyjny. Polega on na stymulacji mięśni za pomocą drgań o odpowiednim natężeniu. Pistolet generuje wibracje o rozmaitej częstotliwości i amplitudzie – możesz dostosować tryb pracy sprzętu do swoich potrzeb. Lżejsze wstrząsy zastosujesz do początkowego rozgrzania konkretnej partii ciała, natomiast te intensywniejsze doskonale poradzą sobie przy rozluźnianiu bardzo spiętych miejsc.

Masaż wibracyjny pozwoli Ci na zrelaksowanie mięśni głębokich. Napinasz je jedynie podczas wykonywania ćwiczeń angażujących konkretną partię ciała, jednak poręczny masażer umożliwi Ci trenowanie tych obszarów osobno. Przyniesie Ci to wiele korzyści – nie tylko rozluźnienie, ale i lepszy przepływ krwi, zwiększenie zakresu ruchu czy ogólną poprawę samopoczucia.

To niezwykle poręczne urządzenie zabierzesz ze sobą, gdzie zechcesz, ponieważ wyróżnia je niewielka waga oraz rozmiary. W użytkowaniu nie przeszkodzą Ci splątane kable, ponieważ sprzęt jest bezprzewodowy – dołączona w zestawie ładowarka błyskawicznie uzupełni poziom baterii. Ponadto obsługa pistoletu z pewnością okaże się bardzo intuicyjna – wyświetlacz LED poinformuje Cię o używanym trybie, a wygodny panel pozwoli na komfortowe sterowanie poziomem intensywności wibracji.

2. Pistolet masujący – jakie efekty daje?

Zainwestowanie w profesjonalny pistolet do masażu to bardzo dobry pomysł, jeżeli często uprawiasz sport, bądź też borykasz się z problemem obolałych, spiętych mięśni. Jednak to nie wszystkie korzyści, które może zapewnić Ci wspomniany sprzęt. Jakie jeszcze zalety ma nowoczesny masażer?

  • Poprawia krążenie krwi – dzięki temu masz pewność, że nie będzie Ci doskwierać nieprzyjemne mrowienie czy skurcze. Pozbędziesz się obrzęków oraz opuchlizny, a także zniwelujesz żylaki.
  • Sprzyja zwiększaniu masy mięśniowej – jest to szczególnie ważne dla sportowców chcących poprawić swoje wyniki w danej dyscyplinie.
  • Zmniejsza napięcie wywoływane przez stres – masaż wibracyjny przyniesie ulgę mięśniom spiętym nie tylko na skutek intensywnego wysiłku fizycznego, ale i długotrwałego stresu. Pistolet masujący zapewni Ci kojące rozluźnienie.
  • Przyspiesza regenerację mięśni – ręczny masażer wspomaga odbudowę tkanek, dlatego błyskawicznie wrócisz do maksymalnej sprawności nawet po najbardziej wyczerpującej sesji treningowej.
  • Powiększa zakres ruchu – jeżeli pragniesz porządnie rozgrzać się przed treningiem, a dzięki temu osiągnąć wysoką mobilność ciała, pistolet masujący będzie dla Ciebie doskonałym sprzętem.
  • Polepszają ogólne samopoczucie – pełne rozluźnienie bądź ulga w bólu pomogą nie tylko polepszyć wyniki sportowe, ale i poprawić Twój stan psychiczny oraz fizyczny na co dzień.

3.Kiedy i jak korzystać z pistoletu do masażu mięśni?

Pistolet do masażu mięśni potrafi w dużym stopniu rozluźnić ciało, zlikwidować ból po treningu, a ponadto przyspieszyć regenerację tkanek. Jednak żeby doświadczyć takich pozytywnych efektów, musisz koniecznie pamiętać o tym, aby stosować sprzęt we właściwy sposób. Zwróć uwagę szczególnie na to, kiedy i jak należy używać pistoletu.

Dobrą praktyką jest stosowanie tego urządzenia przed sesją treningową – w ten sposób rozluźnisz mięśnie, odpowiednio rozgrzewając je przed nadchodzącym wysiłkiem. Za jego pomocą rozmasujesz również obolałe ciało dzień po wykonaniu wymagających ćwiczeń. Dzięki temu załagodzisz uporczywe dolegliwości – na przykład szybciej pozbędziesz się zakwasów. Nie wolno jednak korzystać z pistoletu od razu po męczącym treningu, ponieważ może to podwyższyć poziom bólu lub wywołać stan zapalny.

Pamiętaj również o tym, żeby unikać przykładania masażera w okolice głowy, kości czy uszkodzonych więzadeł. Zamiast tego wibracje kieruj bezpośrednio na mięśnie i bardzo powoli przesuwaj pistolet wzdłuż nich. Jeśli poczujesz, że konkretny obszar jest bardziej napięty, zatrzymaj się na nim na dłużej, aż do momentu ustąpienia dolegliwości. Nie musisz w tym celu nakładać dodatkowego nacisku.

Warto wiedzieć, że pistolet masujący przeznaczono nie tylko dla profesjonalnych sportowców. Śmiało możesz go użyć, jeżeli dopiero zaczynasz przygodę ze sportem – łatwiej będzie Ci rozgrzać ciało przed wysiłkiem, przez co zniwelujesz ryzyko poważnych kontuzji. Rozmasowanie zmęczonych mięśni po treningu pozwoli Ci też na szybsze pozbycie się nieprzyjemnych dolegliwości, dlatego ból nie zniechęci Cię do dalszych ćwiczeń.

Pistolet do masażu będzie też doskonałym sprzętem dla osób, które nie interesują się sportem. Z pewnością przyniesie Ci ulgę, jeśli Twoja praca nie wymaga od Ciebie wiele ruchu. Po wielogodzinnym siedzeniu w jednej pozycji przy biurku ciało zazwyczaj jest spięte i obolałe – wspomniane urządzenie rozluźni mięśnie, a także poprawi posturę.

1 pixel do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium