Blog

Znajdziesz tutaj m.in. informacje o najnowszych modelach smartwatchy, porady, jakie urządzenie Beauty Tech dobrać do swojej cery czy wskazówki, jak wybrać prezent idealny. Zapraszamy do lektury!

Odsłoń nogi na wiosnę – praktyczny poradnik jak wykonać depilację IPL w domu. Krok po kroku

Gładkie nogi prezentują się wyjątkowo atrakcyjnie w ciepłe dni, gdy zamiast długich spodni nosisz krótkie ubrania. Po kilkumiesięcznym okresie obniżonej temperatury trzeba ponownie zadbać o skórę. Depilacja światłem jest doskonałym sposobem na przywrócenie udom i łydkom imponującego wyglądu. Stanowi świetne uzupełnienie tradycyjnych metod eliminowania zbędnego lub nadmiernie wyrośniętego owłosienia.

 1. Idealnie gładki nogi? Jest na to sposób!
 2. Depilacja światłem IPL – co to takiego?
 3. Jak wybrać depilator domowy? Praktyczne porady
 4. Depilacja IPL – krok po kroku

 

1. Idealnie gładki nogi? Jest na to sposób!

Zdecydowana większość kobiet wciąż decyduje się na używanie w domowych warunkach tylko maszynek. Nie wszystkie zdają sobie sprawę, że istnieje inne, zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie. Depilacja IPL pozwala usuwać niechciane włosy bez jakiegokolwiek dyskomfortu oraz zapobiegać szybkiemu odrostowi włosków. Zyskuje ona coraz większą popularność wśród Polek, co potwierdza jej zalety.

2. Depilacja światłem IPL – co to takiego?

Czym dokładnie jest depilacja światłem IPL? To wykorzystanie właściwości rozproszonego i niejednorodnego światła, które jest absorbowane przez melaninę i tym samym uszkadza mieszki włosowe. W trakcie przeprowadzania kuracji nie odczuwasz bólu podobnego do tego podczas stosowania plastrów, kremów czy wosku.

Taki zabieg możesz wykonać za pomocą specjalnego urządzenia. Depilator IPL generuje wiązki fal radiowych o odpowiedniej charakterystyce, co zapewnia skuteczne eliminowanie owłosienia. Po przyłożeniu głowicy akcesorium do skóry niewidoczne światło wnika głęboko w jej wewnętrzne warstwy i oddziałuje na barwnik zawarty we włosach. Nie wywołuje negatywnych skutków ubocznych wokół nich, czyli nie podrażnia ciała.

Obecnie depilacja światłem jest jedną z najnowocześniejszych metod pielęgnacji nóg, którą przeprowadzisz w domu. To bardzo proste, a przy tym niezwykle innowacyjne rozwiązanie, sprawdza się doskonale, szczególnie na początku wiosny. Zmęczona zimowym mrozem skóra nie zawsze dobrze znosi golenie włosów maszynką. Depilacja IPL zmniejsza częstotliwość golenia, a pozwala lepiej zadbać o jej kondycję.

3. Jak wybrać depilator domowy? Praktyczne porady

Dobry depilator IPL powinien być przede wszystkim skuteczny. Zanim wybierzesz sprzęt dla siebie, koniecznie sprawdź opinie innych użytkowniczek, na temat efektywności poszczególnych modeli. W drugiej kolejności zwróć uwagę na komfort obsługi akcesorium. Ergonomia ma ogromne znaczenie dla wygody wykonywania zabiegu, a tym samym wpływa na rezultaty.

Im więcej funkcji, tym lepiej dla Ciebie. Poza emitowaniem światła pulsacyjnego w przypadku niektórych urządzeń otrzymujesz dodatkowo opcje ustawiania intensywności pracy, regulowania chłodzenia w celu łagodzenia dyskomfortu czy przełączania się między trybem ręcznym, a automatycznym. W te moduły wyposażono na przykład depilator IPL Garett Beauty Light, czyli jeden z najlepszych produktów tego typu na rynku.

4. Depilacja IPL – krok po kroku

Zanim przystąpisz do depilacji nóg, pozbądź się owłosienia przy użyciu ręcznej lub elektrycznej maszynki z przestrzeni, którą zamieszasz wydepilować. Regularna depilacja IPL pozwoli Ci w przyszłości znacząco ograniczyć wykonywanie tej czynności. Pamiętaj, żeby usunąć owłosienie bardzo dokładnie, jeśli oczekujesz naprawdę satysfakcjonującego rezultatu.

Oprócz tego oczyść skórę z wszelkich kosmetyków. Ma ona pozostać sucha przez cały czas depilacji światłem. Ponadto upewnij się, czy na pewno nie masz uczulenia stanowiącego przeciwskazanie do zabiegu. Skieruj kilka impulsów na udo lub łydkę, a następnie obserwuj je. Jeżeli w ciągu 24 godzin nie poczujesz bólu ani nie pojawią się niepokojące przebarwienia, możesz rozpocząć cykliczne depilacje.

Podłącz depilator IPL do gniazdka elektrycznego, następnie włącz urządzenie i załóż okulary ochronne. Ustaw parametry pracy tak, aby wygodnie przeprowadzić proces niszczenia cebulek. W przypadku jakiekolwiek dyskomfortu zmniejsz intensywność promieni elektromagnetycznych albo przerwij czynność. Po wszystkim skorzystaj z funkcji chłodzenia, żeby uniknąć podrażnień.

Między kolejnymi zabiegami depilacji IPL warto dbać o skórę za pomocą łagodzących preparatów kosmetycznych. To szczególnie istotne wtedy, gdy masz delikatną cerę. Jak wykonać depilacje IPL w domu? Zobacz jakie to proste! Poniżej praktyczne wskazówki w pigułce:

 • Usuń zbędne owłosienie z nóg lub innych części ciała.
 • Oczyść skórę z kremów, balsamów i innych kosmetyków.
 • Przeprowadź próbę uczuleniową przed przystąpieniem do zabiegu.
 • Włącz depilator IPL i ustaw parametry jego pracy.
 • Przyłóż głowicę urządzenia do skóry.
 • Przesuwaj akcesorium powoli po obszarze, który chcesz wydepilować.
 • Kontroluj ustawienia sprzętu, aby uniknąć podrażnień.
 • Po skończonej depilacji skorzystaj z trybu chłodzenia.
 • Zadbaj skórę za pomocą łagodzących kosmetyków.

Bezpiecznie, łatwo i komfortowo – tak wygląda depilacja IPL w domu. Wykonaj ją i odsłoń nogi na wiosnę!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium