Blog

Znajdziesz tutaj m.in. informacje o najnowszych modelach smartwatchy, porady, jakie urządzenie Beauty Tech dobrać do swojej cery czy wskazówki, jak wybrać prezent idealny. Zapraszamy do lektury!

1 pixel

Pistolet do masażu dla sportowców? Pożegnaj zakwasy.

Sport odgrywa bardzo ważną rolę w życiu człowieka. Obecnie wiele osób podejmuje rozmaite formy aktywności fizycznej, która często zamienia się w ich pasje. Niestety, ruch wzmaga niekiedy różne bóle mięśni. Znaczna część z nich to jedynie dokuczające przez kilka dni zakwasy. Mimo to, ćwiczenia są zazwyczaj zdecydowanie lepsze niż długie przebywanie w jednej, niezmiennej pozycji. Wielogodzinna praca biurowa, ale też stojąca, wywołuje między innymi przewlekłe napięcia mięśniowe czy obrzęki prowadzące do żylaków. Poznaj urządzenie od Garett, które temu zaradzi!

  1. Korzyści płynące ze stosowania pistoletu do masażu
  2. Pistolet do masażu mięśni – czas na relaks i rozluźnienie
  3. Pistolet do masażu — jak używać?

1. Korzyści płynące ze stosowania pistoletu do masażu

Dyskomfort spowodowany zakwasami sprawiają kłopot, niekiedy doprowadzają do urazów i czasem wymagają wielu kosztownych wizyt u specjalisty. Jeśli przykładowo dręczy Cię potreningowy ból albo ten wynikający z charakteru Twojej pracy, to zakup pistoletu do masażu Garett Beauty Powerful stanowi idealne rozwiązanie. Posiadanie takiego urządzenia niesie za sobą wiele korzyści – na pewno się nie zawiedziesz.

Zalety pistoletu wibracyjnego związane są zarówno z dobroczynnym wpływem na układ mięśniowy, jak i komfortową eksploatacją. Na wyróżnienie zasługuje tu aż dziewięćdziesiąt dziewięć poziomów intensywności działania tego innowacyjnego sprzętu. Tylko od Ciebie zależy, który z pułapów wybierasz. Możesz zacząć od delikatniejszych masaży dla własnego komfortu. Następnie przejdź do nieco silniejszych wibracji, gdyż najlepiej sprawdzają się one na dotkniętych bólem miejscach. Tuż po mocnym rozbiciu tych stref użyj spokojnego i łagodnego programu przywołującego na zakończenie chwilę relaksu.

Massage gun, bo tak też jest nazywany pistolet do rekonwalescencji mięśniowej, zawiera w komplecie sześć wymiennych końcówek, co możesz uznać za istotny atut. Dzięki opcji aż sześciokrotnej zmiany głowic przyrządu panujesz nad jego siłą i sposobem nacisku oddziałującego na masowane części ciała. Różne mięśnie wymagają różnego traktowania, dlatego właśnie każde zakończenie pistoletu ma odmienny kształt. Wymiana głowic polega jedynie na ich delikatnym przekręceniu, co minimalizuje nadmierne użycie siły przy wielokrotnym montowaniu nasadek.

Wygoda użytkowania urządzenia to coś, czego zapewne zawsze szukasz. Masażer firmy Garett jest bardzo dobrze dostosowany nawet do oczekiwań najbardziej wymagających użytkowników. Wyróżnia się między innymi czytelnym, ledowym wyświetlaczem. Informuje on na bieżąco o najważniejszych parametrach tego sprzętu, więc bezproblemowo pozwala na kontrolę mocy oraz poziomu naładowania baterii, który w razie potrzeby jest możliwy do uzupełnienia za pomocą ładowarki akumulatorowej. Obszerny panel z trzema przyciskami zapewnia Ci wygodne sterowanie urządzeniem.

2. Pistolet do masażu mięśni – czas na relaks i rozluźnienie

Narzekasz na ciągły brak odpoczynku, nie możesz wygospodarować odpowiedniego momentu, aby wybrać się na odprężający masaż do SPA? Pistolet Garett rozwiązuje ten kłopot. Posiadanie takiego przyrządu pozwala na znacznie łatwiejszą organizację wolnego czasu. Bez wychodzenia z domu zaaranżujesz własną strefę relaksu w najbardziej komfortowym dla siebie miejscu. Odprężająca muzyka w blasku świec tworzy dodatkową oprawę, która wspomaga ogólne rozluźnienie mięśni podobnie jak odpowiednie oddychanie (głębokie wdechy i wydechy). Wówczas praca końcówek masażera zawartych w zestawie efektywniej dba o elastyczność skóry, poprawia krążenie krwi oraz odpowiada za lepsze rozprowadzenie chłonki.

Sprzęt masujący Garett przede wszystkim pomaga, ale też działa relaksacyjnie, kiedy cierpisz na poważne, przewlekłe dolegliwości. Ból mięśni i pleców, punkty spustowe (bolesne zgrubienia, guzki bądź pasma w mięśniach), niedogodności w obrębie kręgosłupa (część szyjna, lędźwiowa) czy bioder, patologicznie wzmożone napięcie mięśni lub spowodowane stresem to tylko nieliczne z nich. Pistolet z opcją różnych wibracji jest również odpowiednim wyborem, który zawsze przynosi ukojenie, gdy chcesz terapeutyczne wesprzeć moc wszelkich zabiegów fizjologicznych tkanek miękkich.

Strefa relaksu z massage gun to niezwykle przyjemny sposób na znaczne skrócenie regeneracji po treningu oraz zmniejszenie ryzyka kontuzji w czasie trwania ćwiczeń. Zapamiętaj, że przy regularnym wysiłku poprawa krążenia krwi i chłonki wynikająca z wykorzystania masażera sprzyja zwiększeniu masy mięśniowej. Ponadto pistolet masujący Garett jest niezbędny, jeżeli chcesz zniwelować ból karku wywołany zbyt długim przesiadywaniem przy komputerze albo w samochodzie, wynikający z użycia niewygodnej poduszki, a nawet związany ze zwyrodnieniem stawów. Masaż tym urządzeniem pomaga też wyeliminować uczucie zmęczonych nóg powstałe w wyniku długotrwałego stania czy opuchniętych kończyn będących następstwem długiej podróży.

3. Pistolet do masażu — jak używać?

Przy każdorazowym stosowaniu sprzętu do masażu zwracaj uwagę na odpowiednią regulację mocy. Ręka to najlepsze miejsce do sprawdzania siły drgań tego urządzenia. Pewny, mocny chwyt w połączeniu z jego dokładnym, spokojnym przesuwaniem po tkankach dają razem gwarancję osiągnięcia najlepszych efektów. Ponadto ważny jest kierunek, jaki obierasz w trakcie pracy pistoletu wibrującego Garett. Pamiętaj, że nic nie odróżnia zabiegu wykonywanego tym urządzeniem od tradycyjnego manualnego masażu, który zawsze powinien przebiegać wzdłuż mięśni.

Nie masuj pistoletem do masażu głowy ani stref z uwypuklonymi kośćmi ukrytymi zazwyczaj za cienką warstwą skóry. Ominie cię wtedy niepotrzebny ból oraz prawdopodobieństwo powstania dodatkowych urazów. W bardzo obolałych miejscach przytrzymuj urządzenie na nieco dłużej (wyeliminuje to nieprzyjemną dolegliwość), jednak nigdy nie pracuj nad danym obszarem mięśniowym powyżej dwóch minut. Koniecznie zapoznaj się z treścią załączonej instrukcji obsługi pistoletu do masowania Garett Beauty Powerful. Zawiera ona informacje dotyczące każdej z końcówek zamieszczonych w zestawie. Odpowiedni dobór ich kształtu do konkretnych partii mięśni gwarantuje Ci efekt, który zaskakuje.

1 pixel do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium