Poradniki

Znajdziesz tutaj informacje o najnowszych trendach w świecie Smartwachy oraz tipy i wskazówki jak wybrać najlepszy smartwatch dla każdej aktywności. Zapraszamy!

Poradnik 6: O czym należy pamiętać, wybierając długopis 3D dla dziecka?

Poradnik 6: O czym należy pamiętać, wybierając długopis 3D dla dziecka?

O czym należy pamiętać, wybierając długopis 3D dla dziecka?

Długopis 3D to idealny pomysł na prezent. To atrakcyjna zabawka i jednocześnie dużo więcej niż zabawka, ponieważ wyzwala u dziecka zdolności artystyczne i kreatywność. Nie każdy jednak model spełnia wszystkie wymogi, jakie powinien spełniać elektryczny przyrząd dedykowany młodocianym użytkownikom. Poniżej prezentujemy najistotniejsze cechy, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

Po pierwsze – BEZPIECZEŃSTWO

Zacznijmy od tego, że najmłodsze dzieci powinny używać długopisu 3D wyłącznie pod opieką osób starszych. Nastolatkowie mogą korzystać z urządzenia samodzielnie, zachowując oczywiście ostrożność, ale najistotniejszą kwestią jest tutaj temperatura topnienia. Długopis 3D Garett posiada 3 zakresy temperaturowe, w tym również niskotopliwy (75-90°C), przeznaczony dla filamentów PCL i minimalizujący ryzyko oparzenia. Długopis 3D, który nie posiada niskiego zakresu temperaturowego, nie powinien w ogóle znaleźć się w ręku dziecka. Dodatkowym atutem Długopisu 3D Garett jest podstawka biurkowa, osłaniająca nagrzaną dyszę podczas przerw w pracy i zapobiegająca przypadkowemu jej kontaktowi ze skórą.

Po drugie – WYGODA

Jeżeli długopis 3D podyktuje zbyt wysokie wymagania, to dziecko może się szybko zniechęcić. Długopisy zbyt ciężkie i wymagające ciągłego naciskania spustu – męczą niewprawną dłoń. Długopisy, które zbyt szybko podają materiał, również nie są przyjazne początkującym. Długopis 3D Garett posiada funkcję ciągłego podawania materiału, bez konieczności trzymania wciśniętego spustu – gdy trzeba tego materiału nałożyć więcej. Posiada także regulację prędkości podawania materiału, którą można dostosować do wprawy użytkownika. Jest przy tym lekki i dobrze pasuje do dłoni.

Po trzecie – NAUKA PRZY SZABLONACH

Niewprawiony „artysta” bardzo szybko może zwątpić w swoje możliwości, jeżeli nie dostanie szansy rzetelnego opanowania podstaw. Dlatego Długopis 3D Garett wyposażony został w kreatywne szablony, dzięki którym można bez trudu stworzyć swoje pierwsze dzieła i z dumą zaprezentować je rodzinie oraz znajomym. Nauka przy szablonach pozwala nie tylko opanować podstawy użytkowania urządzenia, ale także daje wskazówki, jak samodzielnie kreować różnego typu kształty, po osiągnięciu odrobiny wprawy.


Długopis 3D Garett – zabawa dla całej rodziny!

Rodzinne drukowanie 3D to fantastyczna forma wspólnego spędzania czasu. Jeżeli nie masz pomysłu na kreatywną i rozwijającą zabawę z dzieckiem, to właśnie Długopis 3D Garett okaże się strzałem w dziesiątkę. Wspólne odkrywanie swoich możliwości twórczych dostarczy z pewnością mnóstwa wspaniałych wrażeń.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium