Blog

Znajdziesz tutaj m.in. informacje o najnowszych modelach smartwatchy, porady, jakie urządzenie Beauty Tech dobrać do swojej cery czy wskazówki, jak wybrać prezent idealny. Zapraszamy do lektury!

Najważniejsze funkcje smartwatchy dziecięcych – na co zwrócić uwagę?

Najważniejsze funkcje smartwatchy dziecięcych– na co zwrócić uwagę?

Smartwatch to dla dziecka przede wszystkim zabawka i gadżet, którym można się pochwalić przed kolegami. Jednak dla rodzica to bardzo ważne narzędzie, które pomaga się upewnić, że latorośl jest bezpieczna. Warto więc wybrać model, który ma jak najwięcej funkcji związanych właśnie z bezpieczeństwem. Na co konkretnie zwracać uwagę?

Smartwatche dziecięce – więcej samodzielności

Wielu rodzicom trudno się pogodzić z tym, że ich dzieci dorastają i pragną swobody. Wychowanie pod kloszem jednak nikomu jeszcze się nie przysłużyło. Jeśli chcesz uczyć dziecko odpowiedzialności, a jednocześnie boisz się o nie, smartwatch jest idealnym gadżetem!
Weźmy na przykład funkcję „wirtualnego ogrodzenia”. Dzięki niej możesz wyznaczyć dla swojego dziecka bezpieczny obszar, w którym może się poruszać. Jeśli przekroczy granicę, zegarek uruchomi alarm. Wyznaczoną strefę możesz dowolnie modyfikować, dostosowując ją do poziomu dojrzałości i odpowiedzialności pociechy. Dzięki temu smartwatch dziecięcy bez trudu posłuży przez kilka lat. Oczywiście obowiązkowy jest też nadajnik GPS, który pozwala zlokalizować położenie zegarka.

Smartwatch dziecięcy zamiast smartfona

Chcesz mieć zawsze kontakt ze swoim dzieckiem? To naturalne, ale kupno smartfona kilkulatkowi nie wydaje się dobrym pomysłem. Specjalny smartwatch dziecięcy to jednak coś zupełnie innego! Jest noszony na nadgarstku, więc bardzo trudno go zgubić, a jednocześnie pozwala na zachowanie łączności. Jeśli zależy Ci właśnie na tym, sprawdź czy obsługuje kartę SIM i umożliwia prowadzenie rozmów oraz wezwanie pomocy (funkcja SOS). Przydatna bywa również funkcja monitoringu głosu, dzięki której możesz posłuchać, co dzieje się w otoczeniu dziecka.

Smartwatch dziecięcy, który nie zostanie rzucony w kąt

Warto również zadbać o to, by Twoja pociecha chętnie nosiła swój smartwatch. Upewnij się, że odpowiada jej wygląd gadżetu, a jego wielkość i waga są dopasowane do mniejszego nadgarstka. Coraz więcej modeli ma też ciekawe funkcje – np. możliwość nagrywania notatek głosowych czy aparat fotograficzny, które na pewno przydadzą się podczas zabawy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium