Blog

Znajdziesz tutaj informacje o najnowszych trendach w świecie Smartwachy oraz tipy i wskazówki jak wybrać najlepszy smartwatch dla każdej aktywności. Zapraszamy!

Kamery samochodowe – najważniejsze parametry

Kamery samochodowe – najważniejsze parametry

Rejestratory jazdy są coraz popularniejsze. To bardzo prosty sposób na ochronę własnych interesów w przypadku udziału w wypadku, kolizji czy innej nietypowej sytuacji na drodze. Urządzenia tego typu nie są jednak sobie równe. Wybierając kamery samochodowe, należy zwracać uwagę na ich określone parametry. Dowiedz się, jakie!

Jakość nagrywania

Nikt nie kupuje kamery samochodowej po to, by następnie nie móc skorzystać z nagrań ze względu na ich niską jakość. Zawsze zwracaj uwagę na parametry układu optycznego, który zastosowano w urządzeniu i możliwości, jakie zapewnia. Współcześnie standardem jest nagrywanie w Full HD. Ważne, by układ optyczny samoczynnie dostosowywał parametry nagrywania do panujących warunków atmosferycznych, oświetleniowych – dzięki temu obraz zawsze będzie wyraźny. Warto zwrócić również uwagę na ilość klatek rejestrowanych w ciągu sekundy. Standardowe kamery samochodowe powinny nagrywać w 30fps (klatkach na sekundę). Niektóre nowocześniejsze rejestratory nagrywają również w 60fps, co pozwala na jeszcze wyraźniejsze uchwycenie szczegółów, nawet gdy akcja dzieje się bardzo szybko.

Moduł Wi-Fi

Bezprzewodowa łączność z Wi-Fi zapewni Ci wygodę zgrywania zarejestrowanego materiału w celu jego archiwizacji czy wykorzystania. Wystarczy wówczas połączyć się z siecią, by przesłać dane z kamery na komputer lub dowolne urządzenie mobilne. Dzięki temu możesz udostępnić lub zachować nagranie nawet tuż po zdarzeniu.

Automatyczne nagrywanie

Dzięki funkcji automatycznego nagrywania nie musisz się obawiać rozgoryczenia spowodowanego tym, że po prostu zapomniałeś włączyć swój wideorejestrator. Warto wybrać kamerę, która np. uruchamia się po odpaleniu silnika. Bardziej zaawansowane modele mają też tryb parkingowy (tryb czuwania). Polega on na detekcji ruchu. W przypadku wykrycia aktywności w pobliżu, kamera automatycznie się włącza i rejestruje wydarzenia. Może być również wyposażona w czujniki kolizji. Tego typu zestaw funkcji to doskonałe zabezpieczenie w przypadku stłuczek parkingowych, wandalizmu, kradzieży części i innych podobnych zdarzeń.

Nagrywanie w pętli

Nagrywanie w pętli sprawia, że w pamięci systemu nigdy nie zabraknie miejsca na nowe materiały. Wcześniejsze nagrania są po prostu automatycznie zastępowane kolejnymi. Wybrane fragmenty można zabezpieczyć przed skasowaniem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium