Poradniki

Znajdziesz tutaj informacje o najnowszych trendach w świecie Smartwachy oraz tipy i wskazówki jak wybrać najlepszy smartwatch dla każdej aktywności. Zapraszamy!

Poradnik 14: Jak wybrać smartband?

Jak wybrać smartband

Stając przed wyborem osobistej opaski sportowej, warto zwrócić uwagę, czy interesujący Cię model posiada podstawowe funkcje pomocne w trakcie aktywności fizycznej. Smartband wykorzystywany jest nie tylko przez biegaczy, ale również przez rzeszę innych osób uprawiających rozmaite dyscypliny. Świetnie sprawdza się podczas pływania, jazdy na rowerze, czy górskich wspinaczek.

Cechy dobrego smartbanda

Mimo, że liczba posiadanych przez niego funkcji jest mniejsza niż w przypadku smartwatcha, należy pamiętać, że ta sportowa opaska musi spełniać swoje podstawowe zadania. Przede wszystkim wybrany gadżet powinien posiadać funkcję liczenia kroków i pokonanego dystansu. Jest to bezapelacyjnie kluczowa funkcja, która realnie wpływa na komfort uprawiania joggingu lub jazdy na rowerze. Oprócz tego, opaska powinna być wyposażona w możliwość weryfikowania spalonych kalorii. Dzięki temu zyskasz sposobność sprawdzania efektywności przeprowadzonego treningu.

Poza podstawowymi funkcjami, warto upewnić się, czy interesujący Cię model smartbanda jest wodoodporny. Staje się to niezwykle przydatne nie tylko w momencie przebywania na zewnątrz w trakcie deszczu, ale zdecydowanie zwiększa komfort w trakcie doskonalenia techniki pływania. Możliwość nieustannego śledzenia swoich postępów w basenie działa motywująco i przekłada się na jakość wykonywanych ćwiczeń.

Ponadto, wybrana opaska staje się w pełni użyteczna po zgraniu jej ze smartfonem. Oglądając dostępne egzemplarze należy pamiętać by gadżet, który przyciągnął Twoją uwagę, był kompatybilny z systemem Android lub iOS. Dzięki temu, wykorzystasz sto procent możliwości, które będzie posiadał Twój smartband.

Oprócz właściwości przydatnych typowo w trakcie treningu, pozostaje wybór takiego urządzenia, który po prostu będzie się charakteryzował niesamowitym designem. W tym przypadku, przede wszystkim masz do wyboru rodzaj, kolor i szerokość paska. Warto pamiętać, że szukasz gadżetu do uprawiania sportu, więc musi być zarówno ładny, jak i wygodny. Ponadto, smartbandy posiadają zróżnicowane, pod względem wielkości, wyświetlacze. To one w największej mierze wpływają nie tylko na komfort użytkowania, ale i efektowność urządzenia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium