Blog

Znajdziesz tutaj m.in. informacje o najnowszych modelach smartwatchy, porady, jakie urządzenie Beauty Tech dobrać do swojej cery czy wskazówki, jak wybrać prezent idealny. Zapraszamy do lektury!

1 pixel

Jak nosić smartwatch? Na której ręce? Stylizacje

Smartwatch to jeden z uniwersalnych gadżetów, który sprawdzi się praktycznie dla każdego. Pokochają go zarówno osoby aktywne fizycznie, dające z siebie wszystko podczas codziennej pracy czy domatorzy lubiący mieć wszystkie sprawy pod kontrolą. A jak nosić smartwatch, aby było modnie i wygodnie?

Na której ręce nosić zegarek - smartwatch?

Noszenie zegarka to dla wielu osób wygodny sposób na posiadanie całego organizera czasu pod ręką, ale także sposób na jeszcze lepsze podkreślenie swojego stylu. Zegarek można nosić na dowolnej ręce według upodobań. Większość osób, szczególnie praworęcznych, nosi zegarek na lewym nadgarstku, aby nie tylko zminimalizować możliwość jego uszkodzenia, ale także ze względu na własną wygodę wybierają lewy nadgarstek. Zegarek założony na ręce lewej zdecydowanie łatwiej obsłużyć przy pomocy prawej.

Czy można nosić smartwatch na prawej ręce?

Oczywiście smartwatch można nosić również na prawej ręce, co preferują zwykle osoby leworęczne. Na której więc ręce nosić smartwatch? W kwestii wyboru ręki na której będziemy nosić inteligentny zegarek panuje całkowita dowolność, podyktowana zwykle względami praktycznymi i wygodą użytkownika.

Jak nosić zegarek? Zasady ogólne

Podczas noszenia zegarka warto zastosować kilka reguł, które najlepiej się sprawdzają.

Jak wysoko nosić zegarek?

Najwięcej osób nosi zegarek bezpośrednio na nadgarstku. To dobre miejsce, jeśli zegarek jest wyposażony w nadgarstkowy pomiar tętna, bo pozwala uzyskać najlepszą dokładność pomiarów. Noszenie smartwatcha w tym miejscu zapewnia stabilne odczyty, które pozwalają na pomiar tętna, ciśnienia czy saturacji krwi. Można również oczywiście nosić zegarek niżej - pod wystającą kostką. Ważne jednak, aby zegarek nie był zapięty zbyt mocno i nie wpływał na naturalny przepływ krwi.

Dostosowanie zegarka do aktywności dnia codziennego

Dla osób prowadzących aktywny tryb życia idealnymi smartwatchami są te z wymiennymi paskami. Dzięki takiej możliwości można swobodnie dopasować rodzaj i kolor zegarka w odpowiedzi na konkretną aktywność codziennego dnia. Jeden zegarek dzięki wymiennym paskom może pasować idealnie zarówno do pracy jak i na siłownię.

Stylizacje dla kobiet

Większość kobiet, nawet nieświadomie podąża za modą, wybierając ubrania dostępne w danym sezonie w sieciówkach, czy podpatrując stylizacje koleżanek. Smartwatch może idealnie wpisać się w modowe preferencje każdej pani.

Elegancki zegarek damski z krokomierzem - łączenie funkcji z modą

Krokomierz w zegarku to ciekawa funkcja, która pozwala nie tylko na mierzenie wykonanych kroków, ale także motywację np. do przejścia 1 czy 2 przystanków pieszo, zamiast poruszania się komunikacją miejską. Ciekawym przykładem smartwatcha, który ma wbudowany krokomierz jest model Garett Veronica ze złotą bransoletą. Zegarek nie tylko bardzo dobrze się prezentuje, ale ma także liczne tryby sportowe.

Kobieta ze smartwatchem

Sportowy smartwatch w kobiecym wydaniu

Inny kobiecy i jednocześnie wyposażony w liczne sportowe tryby zegarek to Garett Verona na skórzanym pasku. Zegarek posiada wygodny ekran o dobrej jakości oraz powiadamia swojego właściciela o połączeniach, wiadomościach SMS i powiadomieniach z aplikacji. Zegarek ma kobiecą kolorystykę oraz możliwości personalizacji, posiada również preferowaną przez panie okrągłą tarczę. Idealnie sprawdzi się podczas treningu, podkreślając kobiecość swojej posiadaczki.

Stylizacje dla mężczyzn

Bez względu na której ręce nosi się smartwatcha, dla panów zegarek jest synonimem luksusu i modnym dodatkiem. Smartwatcha można nosić zarówno do eleganckiej białej koszuli i garnituru, jak i na trening na siłowni i w terenie.

Elegancki zegarek męski - biznesowy i formalny look

Najbardziej eleganckie zegarki dedykowane dla panów to te posiadające stalową bransoletę. Taki zegarek od razu sprawia wrażenie, że jest bardziej masywny i lepiej się prezentuje. Przykładem takiego smartwatcha jest Garett V10 z wygodną, okrągłą tarczą, obsługujący 100 trybów sportowych i posiadający pojemny akumulator, dzięki któremu zegarek wytrzymuje do 10 dni po pełnym ładowaniu.

 

Mężczyzna sprawdzający godzinę na smartawtchu

Sportowy styl i smartwatch - praktyczność na co dzień

Oczywiście smartwatch dla panów może być jednocześnie stylowy i praktyczny. Smartwatche same w sobie są bardzo praktycznymi gadżetami i z pewnością sprawdzą się w przypadku mężczyzn, którzy lubią wszystko planować i mieć pod stałą kontrolą. Praktycznym i stylowym smartwatchem jest Garett V12 na czarnym, skórzanym pasku, który jest zarówno dyskretny jak i elegancki.

Podsumowanie: jak nosić smartwatcha, aby był nie tylko praktyczny, ale i stylowy

Bez względu, na której ręce nosi się zegarek, jest to z pewnością modny dodatek i gadżet, który realnie pomaga w codziennym funkcjonowaniu. Obecnie inteligentne zegarki dają tak wiele możliwości, że w niektórych sytuacjach z powodzeniem mogą zastąpić smartfony. Smartwatch można nosić na tyle sposobów (korzystając z wymiennych pasków, nosząc razem z bransoletkami), że dopasuje się on stylem do swojego posiadacza i podkreśli jego charakter oraz modowe preferencje.

1 pixel do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium