Blog

Znajdziesz tutaj m.in. informacje o najnowszych modelach smartwatchy, porady, jakie urządzenie Beauty Tech dobrać do swojej cery czy wskazówki, jak wybrać prezent idealny. Zapraszamy do lektury!

1 pixel

Jak ładować smartwatch, aby przedłużyć żywotność baterii?

Smartwatch to jeden z bardzo popularnych gadżetów, który nie tylko ułatwia codzienne funkcjonowanie, ale także może się stać prawdziwym osobistym asystentem. W zależności od wybranego modelu można zyskać pewnego towarzysza przypominającego o aktywności w social media, zapewniającego kontakt z najbliższymi w każdym miejscu i czasie lub wiernego kompana podczas treningu. Warto dbać o smartwatcha, aby jak najdłużej zachował swoją żywotność. Jednym z elementów, który najszybciej może ulec zniszczeniu jest bateria, którą należy ładować w odpowiedni sposób. Jak zatem powinno wyglądać ładowanie smartwatcha, aby zegarek posłużył jak najdłużej?

Jak naładować zegarek sportowy? Przegląd dostępnych rozwiązań

Już na etapie wyboru odpowiedniego smartwatcha warto zwrócić uwagę na kwestię parametrów urządzenia, w tym pojemność baterii. Szukając solidnego zegarka sportowego z pewnością należy zainteresować się modelem Garett GRC Activity 2, który obsługuje aż 100 trybów sportowych, posiada wygodny wyświetlacz AMOLED o przekątnej 1,78 cali z funkcją "Always On Display" i dokonuje 6-ciu pomiarów zdrowotnych. Bateria w tym modelu wytrzymuje aż do 7 dni po pełnym ładowaniu, co zdecydowanie zapewnia komfort użytkowania na co dzień. Jak powinno wyglądać ładowanie smartwatcha, aby jak najlepiej wykorzystać pojemność baterii i odpowiednio o nią zadbać?

Oryginalna ładowarka

Aby odpowiednio naładować smartwatch najlepiej wybrać do tego oryginalną ładowarkę. Obecnie na rynku dostępne jest wiele zamienników, a użytkownicy często posiłkują się ładowarkami innych firm i przeznaczonymi do innych urządzeń, które jednak pasują do danego modelu smartwatcha. Warto jednak pamiętać o tym, że obce urządzenia mogą posiadać większą moc ładowania i przewodzić prąd o innym napięciu, co finalnie może doprowadzić do uszkodzenia smartwatcha. Najlepiej jest więc korzystać z oryginalnej ładowarki dołączonej do zestawu.

Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości, to dobrze jest dokupić oryginalne urządzenie lub dobierać rekomendowane zamienniki kompletując nową ładowarkę. Nieoryginalna ładowarka może z czasem nie tylko osłabić żywotność baterii, ale także sprawić, że ładowanie będzie trwało zdecydowanie dłużej i będzie mniej efektywne, co także generuje problemy podczas użytkowania smartwatcha.

Ładowanie indukcyjne

Ładowanie bezprzewodowe to jedna z najwygodniejszych funkcji nowoczesnych urządzeń. Większość smartwatchy dostępnych obecnie na rynku ma funkcję ładowania indukcyjnego, dzięki czemu ładowanie urządzenia staje się znacznie przyjemniejsze. System ładowania bezprzewodowego jest nie tylko bardzo praktyczny, ale także działa korzystnie na baterię. Podczas ładowania indukcyjnego wytwarzana jest nieco mniejsza moc, co pozytywnie wpływa na ogniwa baterii.

Obecnie w sprzedaży dostępne jest wiele ładowarek indukcyjnych, w tym ładowarki indukcyjne do samochodu, które bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku kierowców, czy innych osób przebywających długie godziny za kółkiem jak np. handlowcy. Ładowanie ładowarką indukcyjną chroni gniazdo urządzenia, które można by naruszyć np. poprzez gwałtowne wyrywanie kabla od tradycyjnej ładowarki.

Jak ładować smartwatch bez ładowarki?

Czasem jednak zdarza się, że w ogóle nie ma możliwości naładowania zegarka przy użyciu ładowarki - są wówczas dostępne rozwiązania również na takie sytuacje.

Kabel z wejściem USB-C i powerbank

Kabel z odpowiednim wejściem i powerbank to urządzenia, które mogą skutecznie naładować smartwatch. Ładowanie za ich pomocą może odbywać się poprzez komputer wyposażony w złącza USB, które są obecnie standardem w laptopach. W razie potrzeby zegarek można naładować również w ten sposób, pamiętając o dobraniu odpowiednich kabli.

Popularnym rozwiązaniem jest także ładowanie przez powerbank, co szczególnie sprawdza się podczas podróży lub w warunkach, w których nie ma stałego dostępu do sieci np. wyjście w góry czy wypoczynek w survivalowym stylu. Najczęściej wystarczy położyć smartwatch na powerbanku i trochę poczekać, aby znów móc cieszyć się działającym urządzeniem.

Stacje dokujące

Ciekawym rozwiązaniem jest ładowanie urządzeń za pomocą stacji dokujących. Tego rodzaju stację najlepiej postawić na biurku lub komodzie i naładować smartwatch do pełna np. w trakcie pracy. Stacje dokujące to również dobre rozwiązanie, aby naładować smartwatcha w odpowiedni sposób, jednocześnie dbając o jego baterię.

Jak naładować smartwatch — pierwsze ładowanie

W ofercie marki Garett dostępne są różne rodzaje smartwatchy - smartwatche dziecięce, smartwatche damskie i smartwatche męskie. Bez znaczenia jednak z jakiej kategorii wybierzemy smartwatcha, zasady pierwszego ładowania są dla wszystkich takie same. Pierwsze ładowanie smartwatcha powinno odbywać się zgodnie z informacjami zamieszczonymi w instrukcji dołączonej do urządzenia. Smartwatch zwykle jest na początek nieco naładowany, aby pozwolić użytkownikowi na wstępną konfigurację urządzenia.

Jak ładować smartwatch, aby przedłużyć żywotność baterii?

Jak długo ładować smartwatch? Zależy to przede wszystkim od pojemności baterii. Najlepiej jest ładować urządzenia tego rodzaju do pełna, aby nie tylko można było korzystać z nich jak najdłużej, ale także, aby "przyzwyczajać" do pełnej pojemności akumulator. Obecnie nie ma także nic złego w "doładowywaniu" urządzeń, nawet jeśli bateria nie jest jeszcze na poziomie, który może skutkować szybkim rozładowaniem. Niegdyś to rozwiązanie nie było za bardzo polecane, ze względu na krótki proces ładowania i większe zużywanie ogniw. Obecnie jednak poleca się ładowanie urządzeń bez względu na to, na jakim poziomie znajduje się bateria. Warto natomiast unikać całkowitego rozładowania akumulatora, które prowadzi do wyłączenia urządzenia. Zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem dla baterii jest utrzymywanie nieustannie włączonego smartwatcha.

Podczas ładowania każdego urządzenia warto unikać źródeł ciepła jak np. rozgrzany kaloryfer czy parapet, na który padają promienie słoneczne. Warto również trzymać się z dala od bardzo niskich temperatur. Optymalna podczas ładowania urządzeń jest temperatura pokojowa wynosząca około 20 stopni Celsjusza. Czas ładowania baterii nie ma znaczenia, bo większość urządzeń samo odcina dopływ prądu, gdy akumulator zostanie naładowany na 100%.

1 pixel do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium