Blog

Znajdziesz tutaj informacje o najnowszych trendach w świecie Smartwachy oraz tipy i wskazówki jak wybrać najlepszy smartwatch dla każdej aktywności. Zapraszamy!

Idealne słuchawki bezprzewodowe dla sportowca – jak wybrać?

Idealne słuchawki bezprzewodowe dla sportowca – jak wybrać?

Muzyka potrafi wpływać na nastrój i motywować do działania. Dlatego znaczna większość sportowców i amatorów wszelkich aktywności nie wyobraża sobie treningu bez ulubionej playlisty. Podczas ruchu świetnie sprawdzą się słuchawki bezprzewodowe, które zapewniają niezwykłą swobodę użytkowania. Muszą być jednak odpowiednio skonstruowane, by oferować Ci również komfort i pewność. Jak wybrać właściwy model?

Bezprzewodowe słuchawki dla sportowca – dlaczego warto?

Jeśli muzyka towarzyszy Ci na każdym treningu, potrzebujesz dobrych słuchawek. Warto wybrać te bezprzewodowe, które nie bez powodu zyskują obecnie na popularności. Brak kabli zapewnia całkowitą swobodę ruchów – nie musisz się obawiać, że coś się zaplącze, nie musisz też chować przewodów pod ubraniem, by zmniejszyć ryzyko przypadkowego wyrwania słuchawek z uszu. Łączność bezprzewodowa sprawia również, że możesz się cieszyć ulubioną muzyką (a w razie potrzeby odbyć też np. rozmowę głosową), znajdując się nawet w odległości kilkunastu metrów od smartfona. Oznacza to, że możesz swobodnie trenować, nie martwiąc się, gdzie bezpiecznie schować urządzenie – może ono czekać w plecaku, na ławce czy nawet w szatni.

Czym powinny się wyróżniać słuchawki sportowe?

Sport to oczywiście ruch, a zatem słuchawki powinny być skonstruowane tak, by trzymać się na swoim miejscu niezależnie od typu treningu. Zazwyczaj osobom aktywnym poleca się warianty douszne i dokanałowe. Mimo iż wizja korzystania z modelu całkowicie pozbawionego przewodów może być bardzo kusząca, lepiej sprawdzi się taki, w którym słuchawki są ze sobą połączone elastycznym pałąkiem umieszczanym na szyi. Tak właśnie wygląda model Garett Sound Fit. Pałąk ułatwia utrzymanie słuchawek na swoim miejscu. Umieszczono na nim również fizyczne przyciski służące do sterowania ich funkcjami – m.in. zatrzymywania i wznawiania odtwarzania muzyki, zmiany głośności czy odbierania połączeń. Dzięki temu ich obsługa jest niezwykle wygodna.

Na co jeszcze zwracać uwagę, wybierając słuchawki bezprzewodowe dla sportowca?

Jeśli jesteś wyczynowcem lub uprawiasz dyscyplinę, która wymaga długich treningów, koniecznie sprawdź, jaki jest czas pracy wybieranych słuchawek bezprzewodowych. Poszczególne modele mogą mieć bowiem bardzo zróżnicowaną pojemność baterii. Upewnij się, że mają wbudowany mikrofon, który umożliwi odebranie połączenia i prowadzenie rozmowy nawet podczas jazdy na rowerze czy zmagania się z maszynami na siłowni. Warto również zwrócić uwagę na odległość transmisji Bluetooth – jeśli jest duża, sygnał będzie niezakłócony nawet wtedy, gdy oddalisz się od telefonu ze słuchawkami w uszach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium