Blog

Znajdziesz tutaj m.in. informacje o najnowszych modelach smartwatchy, porady, jakie urządzenie Beauty Tech dobrać do swojej cery czy wskazówki, jak wybrać prezent idealny. Zapraszamy do lektury!

1 pixel

Mezoterapia bezigłowa - efekty, jakie możesz osiągnąć w domu!

Mezoterapia bezigłowa w domu - efekty fototerapii Led

Mezoterapia bezigłowa to bezinwazyjny zabieg kosmetyczny, polegający na wprowadzaniu w głąb skóry substancji odżywczych z wykorzystaniem impulsów elektrycznych i fal elektromagnetycznych. Ze względu na nienaruszanie powłok skórnych zabieg mezoterapii bezigłowej z powodzeniem można wykonać we własnym domu. Bezigłowa mezoterapia przynosi bardzo dobre efekty i pozwala kompleksowo zadbać o skórę twarzy i ciała. Aby wykonać w domu mezoterapię bezigłową, warto wyposażyć się w odpowiednie urządzenie, które będzie bezpieczne i skuteczne.

Czym jest mezoterapia bezigłowa i na czym polega?

Mezoterapia bezigłowa polega na wtłoczeniu w skórę substancji aktywnych w bezinwazyjny i bezpieczny sposób. Zabieg mezoterapii bezigłowej wykonywany jest powszechnie w salonach kosmetycznych i klinikach medycyny estetycznej. Substancje aktywne docierające do głębszych warstw skóry pozwalają na osiągnięcie znacznie lepszych efektów, niż ma to miejsce w przypadku innych zabiegów, wykonywanych na powierzchni skóry. W odróżnieniu od mezoterapii igłowej w tym przypadku nie narusza się ciągłości naskórka, co sprawia, że zabieg jest w pełni bezpieczny dla pacjenta. Zasada działania mezoterapii bezigłowej opiera się na zjawiskach fizycznych, które zachodzą w błonach komórkowych i warstwie rogowej skóry. W tradycyjnej mezoterapii igłowej pacjenci często skarżą się na ból podczas zabiegu, co w przypadku mezoterapii bezigłowej absolutnie nie ma miejsca. Preparaty używane podczas zabiegu przenikają błony komórkowe, dzięki zastosowaniu potencjałów elektrycznych, co powoduje szybszą poprawę kondycji skóry, a tym samym twarz odzyskuje promienny wygląd.

Mezoterapia bezigłowa efekty

Mezoterapia bezigłowa niesie ze sobą szereg zadowalających efektów takich jak:

Poprawa wyglądu skóry

Mezoterapia bezigłowa znacznie wpływa na poprawę kondycji skóry. Skóra staje się zdecydowanie bardziej napięta, jest rozświetlona i wyraźnie odmłodzona.

Redukcja zmarszczek

Mezoterapia bezigłowa pozwala na skuteczne spłycenie zmarszczek oraz wygładzenie zmarszczek. W wyniku zabiegu mezoterapii bezigłowej i wykorzystaniu odpowiednich kosmetyków tzw. kurze łapki stają się znacznie mniejsze.

Lifting skóry

Mezoterapia sprawdza się także w zabiegach anti-aging i zapewnia skuteczne przenikanie kosmetyków odmładzających w głąb skóry.

Rozjaśnianie skóry

Tego rodzaju zabieg jest równie skuteczny w przypadku występujących na skórze przebarwień. Wprowadzenie substancji aktywnych i zastosowanie fototerapii skutkuje wyrównaniem kolorytu cery.

Czy urządzenia do mezoterapii bezigłowej w domu są skuteczne?

Urządzenia do mezoterapii bezigłowej, przeprowadzanej w domu, mogą być tak samo skuteczne jak te stosowane w gabinetach kosmetycznych, pod warunkiem, że regularnie się z nich korzysta. Przed rozpoczęciem wykonywania zabiegu mezoterapii bezigłowej należy przeczytać dołączoną instrukcję obsługi i stosować się do zawartych w niej informacji. Warto również dobrać urządzenie pod kątem swoich potrzeb i zwracać uwagę na dostępne technologie, dzięki którym efekty wykonania zabiegu będą zadowalające.

Polecane modele do zabiegu mezoterapii bezigłowej

Poniżej znajdują się najlepsze urządzenia do wykonania zabiegu we własnym domu:

  • Garett Beauty Bright Skin biały - urządzenie wykorzystuje impulsy elektryczne, które poprawiają ukrwienie skóry, dzięki czemu staje się ona bardziej jędrna i gładka. Ponadto wykorzystywane są w nim także 3 rodzaje światła - czerwone, niebieskie i fioletowe oraz wibracje soniczne i fale elektromagnetyczne RF.

  • Garett Beauty Magic Skin biały - dzięki zróżnicowanym 4 trybom pracy z 5 poziomami mocy można idealnie dopasować intensywność działania urządzenia do potrzeb skóry. Ponadto Garett Beauty Magic Skin posiada funkcje takie jak: terapia fotonowa, elektrostymulacja EMS, fale radiowe RF, krioterapia oraz ciepły kompres.

  • Garett Beauty Vital Skin biały - urządzenie pozwala na skuteczne wprowadzanie substancji aktywnych w głąb skóry za pomocą wibracji sonicznych, stymulację impulsami EMS, ciepły masaż oraz zabieg falami radiowymi RF i terapię fotonową.

Zabieg mezoterapii bezigłowej - czas trwania i częstotliwość

Ile trwa zabieg mezoterapii bezigłowej? Tego rodzaju zabieg powinien trwać kilkanaście minut. Specjaliści wskazują, że, aby osiągnąć najlepsze efekty, wskazane jest wykonanie serii od 5 do 8 zabiegów co 10-14 dni.

Jak długo trzeba czekać na efekty mezoterapii bezigłowej?

W niektórych przypadkach efekty mogą być widoczne już po pierwszym zabiegu. Zwykle jednak potrzeba kilku tygodni lub kilku miesięcy dla osiągnięcia optymalnych efektów, na które jednak warto poczekać.

Czy istnieją jakieś efekty uboczne?

Mezoterapia bezigłowa jest zabiegiem całkowicie nieinwazyjnym i bezpiecznym dla organizmu. Nie wywołuje praktycznie żadnych efektów ubocznych. Nie powinny jej jednak wykonywać osoby w ciąży i karmiące piersią oraz chorzy na cukrzycę, choroby serca i epilepsję.

Mezoterapia bezigłowa to skuteczny zabieg, który można wykonać we własnym domu. Kluczowa jest w tym przypadku systematyka i zastosowanie najlepszej jakości kosmetyków pielęgnacyjnych. Urządzenia do samodzielnego stosowania pozwalają osiągnąć dobre efekty i poczuć się jak w najlepszym salonie kosmetycznym.

Sprawdź także: Mezoterapia bezigłowa w domu - jak to działa?

1 pixel do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium