Blog

Znajdziesz tutaj m.in. informacje o najnowszych modelach smartwatchy, porady, jakie urządzenie Beauty Tech dobrać do swojej cery czy wskazówki, jak wybrać prezent idealny. Zapraszamy do lektury!

1 pixel

Smartwatch do biegania - idealny gadżet biegacza. Jaki wybrać?

Smartwatch do biegania Garett - idealny gadżet do biegania

Zegarek sportowy to idealny gadżet dla osoby, która uwielbia bieganie. Sprawdzi się zarówno w przypadku osób stawiających swoje pierwsze kroki w tej dyscyplinie, jak i zawodowych biegaczy, chcących wyśrubować osiągane przez siebie wyniki. Jakie cechy i funkcje w inteligentnym zegarku sprawdzą się najlepiej dla osób uprawiających sport?

Dlaczego warto inwestować w smartwatcha do biegania?

Smartwatch do biegania to nie tylko świetny gadżet, który umili bieganie np. dzięki odtwarzaniu muzyki, ale także narzędzie do śledzenia postępów, rysowania przebytych tras czy wykonywania pomiarów biometrycznych pokazujących ciśnienie, puls czy saturację krwi. Jak więc widać zegarki biegowe wyposażone są w szereg przydatnych funkcji ułatwiających trening i codzienne życie.

Monitorowanie parametrów treningowych

Wybierając zegarek, który ma przede wszystkim pomóc w treningu, ważne jest zwrócenie uwagi na funkcje zapewniające monitorowanie wszystkich najważniejszych parametrów aktywności. Należą do nich np.:

 • czas biegu,

 • przebyty dystans,

 • tempo biegu,

 • czas pauzy,

 • rytm biegu,

 • ilość wykonanych kroków/przebytych metrów w ciągu minuty,

 • liczba wykonanych kroków,

 • długość kroku,

 • największa wysokość,

 • najmniejsza wysokość,

 • najlepsze tempo,

 • ilość spalonych kalorii,

 • mapa przebiegniętej trasy,

 • szacowany efekt treningu.

 • tętno sportowca,

 • puls,

 • saturacja krwi,

 • historia treningu i odnotowane postępy.

Zegarek zaprojektowany dla biegaczy posiada liczne funkcje przydatne w celu obserwacji postępów w treningu, a także monitorowania podstawowych funkcji życiowych. Wszystkie 3 parametry - ciśnienie, puls i saturacja są bardzo ważne, aby nie tylko nie przeforsować organizmu, ale aby osiągnąć najlepszą wydajność. Tylko organizm, który sprawie pracuje (ma zdrowe serce, odpowiednie ciśnienie i dostarcza organom odpowiednią ilość tlenu) może osiągnąć najlepsze wyniki w sporcie. Tego rodzaju parametry i wiele więcej jest w stanie monitorować zarówno męski, jak i damski smartwatch przeznaczony specjalnie do biegania. Zegarki tego typu pozwalają na zaplanowanie treningu i wyciągnięcie wniosków poprawiających wydajność.

Motywacja i analiza postępów

Zegarek do biegania może nie tylko monitorować aktywność, ale także motywować do dalszych postępów. Dzięki rozbudowanym aplikacjom dla sportowców można analizować swoje wyniki i planować bardziej zaawansowany trening nastawiony na konkretną korzyść np. poprawę kondycji, spalenie tkanki tłuszczowej, wysmuklenie nóg itp.

Smartwatch do biegania Garett - idealny gadżet do biegania
Smartwatch do biegania Garett - idealny gadżet do biegania

Jak wybrać odpowiedni smartwatch do biegania? Główne funkcje zegarka dla biegacza

Profesjonalny zegarek sportowy pozwala na mierzenie efektów treningu, ale także sprawia, że trening jest przyjemniejszy, a w jego czasie praktycznie w ogóle nie trzeba sięgać po smartfona, co pozwala skupić się na swoim celu.

Pomiar dystansu i prędkości

Pomiar dystansu i prędkości to praktycznie podstawowe funkcje, w które powinien zostać wyposażony zegarek sportowy. Dzięki tym dwóm parametrom można uzyskać średnie tempo biegu i porównywać je w kolejnych sesjach treningowych.

Monitorowanie tętna i pulsu

Wybierz zegarek do biegania, który pozwala na stałe monitorowanie pulsu i tętna, dzięki któremu będziesz mógł kontrolować funkcjonowanie Twojego organizmu. Tętno wskazuje na poziom "wytrenowania" danej osoby i informuje o tym czy sportowiec nie przeciąża się podczas treningu.

GPS i mapowanie trasy

Moduł GPS to ważny element, który pozwala na narysowanie na mapie przebytej trasy, ale także ustalenie dokładnej lokalizacji np. kiedy zdarzy się wypadek i trzeba wezwać służby np. w trudnym terenie czy w lesie. Zobacz wszystkie modele smartwatchy z GPS w naszej ofercie.

Funkcje związane z treningiem interwałowym

Trening interwałowy polega na wykonywaniu szybkich serii ćwiczeń o wysokiej intensywności. Czas serii wynosi około 30 sekund. Zaawansowane urządzenia pozwalają na obsłużenie tego rodzaju treningu - ustalenia ilości powtórzeń, fazy aktywności i spoczynku.

Analiza snu i regeneracji

Pełny obraz snu i aktywności pozwala na lepszy wypoczynek np. sugeruje wyciszenie się przed pójściem spać, czy położenie się o konkretnej porze aby lepiej wypocząć w nocy i zregenerować organizm.

Połączenie z aplikacjami zewnętrznymi np. Strava

Najlepszy zegarek może także połączyć się z innymi aplikacjami np. mediami społecznościowymi czy aplikacją Strava, przeznaczoną specjalnie do monitorowania wyników sportowych i dzielenie się nimi z pozostałymi użytkownikami i pasjonatami sportu.

Zegarek dla biegacza - najlepsze modele od Garett
Zegarek dla biegacza - najlepsze modele od Garett

Garett - lider w sprzedaży profesjonalnych zegarków sportowych

Marka Garett posiada w swojej ofercie liczne efektowne modele przeznaczone specjalnie dla osób uprawiających sport.

Sprawdź także: najlepsze zegarki na rower >>

Najlepsze zegarki do biegania Garett

Garett oferuje w sprzedaży łącznie kilkadziesiąt modeli zaprojektowanych wprost dla osób uwielbiających bieganie. Poniżej znajdują się najlepsze propozycje.

Garrett GRS PRO - zegarek do biegania kompatybilny z aplikacją Strava

To wygodny i lekki zegarek wprost dla biegaczy. Posiada silikonową bransoletę, dzięki której się nie przesuwa. Ciężki zegarek może się nie sprawdzić i być bardzo niewygodny podczas codziennego treningu. Ma wodoszczelną obudowę IP68, monitoruje liczne tryby sportowe, pokazuje pełen obraz aktywności i snu.

Garett GRC Activity - idealny smartwatch dla biegaczki

Zegarek ten sprawdzi się idealnie dla Pań. Kolorowe zegarki biegowe są nie tylko idealne na trening, ale także dopasowują się do codziennej stylizacji. Model ten umożliwia pomiar tętna i saturacji, a także może monitorować 100 trybów sportowych.

Garett GRC Maxx - zegarek biegowy dla każdego

To uniwersalny zegarek dla mężczyzn oraz kobiet w zależności od wybranego rodzaju bransolety. Posiada duży i wygodny wyświetlacz Amoled o przekątnej 1,78 z funkcją Always on Display. Smartwatch wytrzymuje do 10. dni po pełnym ładowaniu, wykonuje pomiary biometryczne oraz umożliwia rozmowy przez Bluetooth.

Oferowane modele to świetny wybór dla każdego biegacza. Zegarek do biegania pozwala na śledzenie postępów, monitorowanie parametrów życiowych, a także umilenie treningu i dzielenie się wynikami ze znajomymi czy swoim trenerem.

 

1 pixel do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium