Blog

Znajdziesz tutaj informacje o najnowszych trendach w świecie Smartwachy oraz tipy i wskazówki jak wybrać najlepszy smartwatch dla każdej aktywności. Zapraszamy!

Smartband – 5 powodów, dla których warto go mieć

Smartband – 5 powodów, dla których warto go mieć

Smartband – 5 powodów, dla których warto go mieć

Elektroniczne opaski sportowe to coraz popularniejsze gadżety. Wbrew pozorom nie są przeznaczone tylko dla wyczynowców – smartband to wybór dla każdego, kto jest aktywny w jakikolwiek sposób. To prosty gadżet z całkiem dużymi możliwościami. Sprawdź, dlaczego warto go mieć!

1. Smartband – kompleksowy monitor aktywności

Główną funkcją każdego smartbanda jest monitorowanie aktywności noszącej go osoby. Nawet podstawowe modele mierzą takie parametry jak:

  • ilość zrobionych kroków, przebyty dystans,

  • ciśnienie,

  • puls,

  • natlenienie krwi,

  • ilość i jakość snu.

Dzięki temu możliwe jest uzyskanie rzetelnych informacji o tym, jak spędzasz swój dzień (i noc) oraz jak wygląda Twoja aktywność.

2. Motywacja do aktywności

Pomiar wszystkich powyższych parametrów pozwala sprawdzić, jak kształtują się Twoje nawyki. Być może wcale nie jesteś tak aktywny, jak sądzisz? Może być to świetną motywacją do zwiększenia częstotliwości lub intensywności treningu. Co więcej, smartbandy często wyposażone są w funkcję alarmu w przypadku zbyt długiej bezczynności. Dzięki temu znacznie trudniej będzie Ci się zatracić w błogim lenistwie.

3. Smartfon zawsze pod ręką

Smartband łączy się ze smartfonem, dzięki czemu może wyświetlać powiadomienia o połączeniach czy wiadomościach. To zaś oznacza, że nigdy nie stracisz kontaktu ze światem ani nie umkną Ci ważne wiadomości – nawet podczas wyjątkowo intensywnego treningu. Niektóre z opasek mogą też sygnalizować każdą sytuację, w której oba połączone urządzenia za bardzo się od siebie oddalą, co zapobiega ich zagubieniu. Mogą też umożliwiać np. zdalne zwalnianie migawki w aparacie telefonu!

4. Styl i wygoda

Smartband to niezwykle lekkie i dyskretne akcesorium, które możesz bez obaw zawsze nosić na ręku. Dostępne są różne kolory, co umożliwia dopasowanie akcesorium do indywidualnego stylu noszącego. Niektóre ze smartbandów mają też wymienne elementy, dzięki czemu mogą się zmieniać wraz z Twoimi potrzebami. W tym przypadku zaawansowane funkcje mieszczą się w bardzo małej obudowie, co ułatwia korzystanie z nich każdego dnia. Dzięki opasce można zrezygnować ze specjalnych aplikacji telefonicznych do monitorowania treningów, a wszystkie pomiary dokonywane są automatycznie! Co więcej, większość smartbandów wyróżnia się bardzo długą pracą baterii (przez kilka, a nawet kilkanaście dni), nie musisz więc pamiętać o codziennym ładowaniu swojego sprzętu.

5. Przystępna cena

Smartband to naprawdę przystępne cenowo akcesorium – szczególnie, jeśli wziąć pod uwagę jego funkcjonalność. Co prawda wyczynowcy mogą chcieć wybrać bardziej zaawansowany smartwatch, jednak opaska będzie wystarczająca dla większości aktywnych osób. Jak kształtują się ceny? Świetne smartbandy można kupić już nawet za mniej niż 100 zł, natomiast najlepsze modele to kwestia kilkukrotności tej kwoty.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium