Poradniki

Znajdziesz tutaj informacje o najnowszych trendach w świecie Smartwachy oraz tipy i wskazówki jak wybrać najlepszy smartwatch dla każdej aktywności. Zapraszamy!

Poradnik 2. Smartwatche sportowe – dlaczego warto kupić?

Poradnik 2. Smartwatche sportowe – dlaczego warto kupić?

Smartwatche sportowe – dlaczego warto kupić?

Miłośników gadżetów nie trzeba zachęcać do zakupu smartwatcha – inteligentny zegarek jest interesującym urządzeniem, które pozwala na zsynchronizowanie działań podejmowanych za pośrednictwem smartfona. Zamiast angażować obie dłonie i zarazem uwagę, wystarczy rzut oka na nadgarstek. Wygodę w użytkowaniu tego gadżetu oraz liczne funkcje, jakimi został nafaszerowany, powinni docenić również sportowcy.

Smartwatch zamiast smartfona

Dzień zaczynasz od joggingu. Ubierasz dres, bierzesz do ręki butelkę z wodą… i natrafiasz na dość istotny problem: gdzie schować smartfona? Posiadacze smartwatcha nie mają takich problemów. Inteligentny zegarek jest przedłużeniem telefonu – informuje o połączeniach przychodzących, smsach, powiadomieniach z portali społecznościowych oraz e-mailach. Ponadto pozwala na korzystanie z innych przydatnych funkcji, jak choćby słuchanie muzyki. Główną zaletą takiego rozwiązania jest jednak wygoda.

Osobisty monitor aktywności fizycznej

Sportowe smartwatche powstają z myślą o osobach aktywnych, będących w ciągłym ruchu, a do tego dbających o kondycję w każdej nadarzającej się okazji. Byłyby więc gadżetami niepraktycznymi, gdyby nie posiadały szeregu funkcji dedykowanych właśnie sportowcom. O jakich funkcjach mowa?

Wybrane modele posiadają specjalny czujnik nadgarstkowy pełniący rolę ciśnieniomierza, pulsometru oraz pulsoksymetru. Dzięki niemu można stale monitorować reakcje organizmu na wybraną aktywność. Użytkownik natychmiast otrzymuje dane na temat ciśnienia, tętna i natlenienia organizmu, które są mu wyświetlane na urządzeniu. Sportowy smartwatch posiada także wbudowany krokomierz, dzięki któremu łatwiej obliczać przebyty dystans i mierzyć spalone w tym czasie kalorie.

Producenci gadżetów tego typu w sposób szczególny dbają, aby sprzęt okazał się niezawodny w każdych warunkach. Inteligentne zegarki dla sportowców są odporne na działanie wilgoci oraz kurzu – w końcu aktywność fizyczna nie odbywa się wyłącznie na siłowni.

 

Smartwatch dla sportowca – czy warto?

Inteligentne zegarki zachwyciły nas jakiś czas temu i na chwilę zeszły z piedestału. Potrzebowały czasu, aby dostosować się do naszych nowych przyzwyczajeń oraz stylu życia, który jest znacznie aktywniejszy. Dziś nowoczesne smartwatche posiadają więcej przydatnych funkcji dla sportowców, a do tego zyskały na wyglądzie oraz wytrzymałości. Znakomicie spełniają więc zadanie gadżetów wygodnych, praktycznych i stylowych, w które warto zainwestować.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium