Gogle VR

 

Gogle VR

Wirtualna rzeczywistość, to technologia, która bardzo szybko się rozpowszechnia i staje coraz bardziej popularna. Dzięki niej można wytworzyć wokół siebie iluzję wirtualnej rzeczywistości i poczuć w centrum rozgrywki. Iluzja zanurzenia się w wyświetlanym obrazie pojawia się dzięki temu, że urządzenie zamontowane w goglach VR, wyświetla nam dwa oddzielne obrazy, każdy przeznaczony jest dla oddzielnej soczewki. Obrazy są odpowiednio przesunięte względem siebie, dzięki czemu wywołują efekt 3D.

Bardzo ważną rolę odgrywa również żyroskop lub akcelerometr, znajdujący się w smartfonie umieszczonym wewnątrz gogli VR. To dzięki niemu urządzenie odczytuje nasze ruchy, a obraz obraca się zgodnie z ruchami głowy.

Wybierając model gogli VR dla siebie, należy pamiętać, by zwrócić uwagę na wymiary, jakie ma smartphone, który będzie używany wewnątrz urządzenia. Każdy model gogli VR posiada określone ograniczenia odnośnie minimalnych oraz maksymalnych wymiarów urządzenia, które może się w nim znajdować. Bardzo ważnym elementem urządzenia są soczewki. To od nich zależna jest jakość obrazu. Dobrze ustawione soczewki, pozwolą czerpać najwięcej radości z kontaktu z wirtualną rzeczywistością.

Gogle VR, które są przystosowane do współpracy ze smartfonem, nie potrzebują własnego zasilania, dlatego żadne kable nie będą stanowiły utrudnienia podczas eksplorowania świata wirtualnej rzeczywistości.

Chcąc zapewnić sobie jeszcze lepsze doświadczenia, warto zdecydować się na kontroler, który podłączany jest do telefonu za pośrednictwem bluetooth. Dzięki niemu można obsługiwać aplikacje znajdujące się na telefonie np. sterować grami, bez konieczności dotykania samego smartfonu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium